HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #sparing #pierwsza drużyna

 16.01.2020

Z Radomiakiem gramy w Lelowie

W sobotę o godz. 13:00 nasi piłkarze rozegrają pierwszy w tym roku mecz sparingowy. Rywalem Zagłębia będzie Radomiak Radom, który po przedłużonej rundzie jesiennej Fortuna I Ligi zajmuje 4. miejsce.

Sparing z Radomiakiem odbędzie się w Lelowie, na stadionie ze sztuczną nawierzchnią. Trener Dariusz Dudek będzie miał do dyspozycji szeroką grupę zawodników, w tym graczy testowanych. Zagłębie w Lelowie zagra po raz pierwszy w swojej historii.

Co wiemy o Lelowie? 

To dawne miasto, obecnie wieś położona w województwie śląskim, w powiecie częstochowskim, siedziba gminy wiejskiej Lelów. W latach 1975-98 miejscowość położona była w województwie częstochowskim. Lelów leży na Progu Lelowskim Wyżyny Przedborskiej, nad rzeką Białką, ok. 35 km na wschód od Częstochowy. Miejscowy klub, LKS Lelovia Lelów gra na co dzień w częstochowskiej B-klasie. Dodajmy, że na miejscowym stadionie rozgrywały towarzyskie spotkania m.in. Piast Gliwice, Raków Częstochowa czy GKS 1962 Jastrzębie.

Relację tekstową z meczu Zagłębie Radomiak będzie można śledzić na naszej stronie www i w klubowych mediach społecznościowych.