HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 31.01.2020

Było, jest i będzie!

Na dwudziestu pięciu piłkarzy w kadrze dwudziestu to Polacy. Dziewięciu młodzieżowców, sześciu chłopaków przeszło przez Akademię, a trzech z nich to beneficjenci projektu Zagłębie Talentów.

TERAZ POLSKA

W dzisiejszych czasach, w świecie zawodowego futbolu, większość klubów stanowi mozaikę narodowościową i kulturową. Liczne kadry złożone są z piłkarzy i trenerów zebranych z całego globu. Niezwykła jest więc struktura personalna pierwszego zespołu Zagłębia Sosnowiec. Na dwudziestu pięciu futbolistów, którzy do rundy wiosennej będą przygotowywali się na zgrupowaniu w Chorwacji, dwudziestu to Polacy!

MŁODOŚCI DODAJ MI SKRZYDEŁ

Dziewięciu młodzieżowców znalazło się w kadrze trenera Dariusza Dudka! Sześciu z nich przeszło szkolenie w naszej Akademii - Patryk Mularczyk, Kacper Radkowski, Mateusz Szwed, Jakub Knap, Hubert Sych i Wiktor Zarzycki. Trzymamy mocno kciuki za naszą młodzież i szczerze wierzymy, że również dzięki nim wiosną na Stadionie Ludowym będzie pięknie.

ZAGŁĘBIE TALENTÓW

W październiku minionego roku, na swoich pierwszych zajęciach w ramach projektu Zagłębie Talentów, trener Dariusz Dudek zapowiedział, że bardzo uważnie będzie przyglądał się piłkarzom Akademii, a najlepsi z nich otrzymają szansę zademonstrowania swoich umiejętności w pierwszym zespole. Efekt był taki, że w październiku do najważniejszej drużyny Zagłębia Sosnowiec dołączył Hubert Sych (rocznik 2003), w listopadzie na treningi zostali zaproszeni Mateusz Czyż (rocznik 2001) i Jakub Sraga (rocznik 2005), a na grudniowym treningu nasi młodzi futboliści usłyszeli, że dwóch z nich pojedzie pod koniec stycznia na obóz. No i na początku tego tygodnia otrzymaliśmy fantastyczną wiadomość od trenera Dudka, że Jakub Knap (rocznik 2002), Hubert Sych (rocznik 2003) oraz Wiktor Zarzycki (rocznik 2003) jadą do Chorwacji! Kiedy odbędzie się następny trening Zagłębia Talentów? We wtorek 18 lutego...

Przed wyjazdem na Bałkany postanowiliśmy zapytać Jakuba, Huberta i Wiktora o czym pomyśleli gdy dowiedzieli się, że jadą na zgrupowanie pierwszej drużyny, jakie nadzieje wiążą z tym wyjazdem i jakie są ich piłkarskie marzenia?

Jakub Knap (wychowanek AKS Niwka Sosnowiec, w Zagłębiu od lipca 2019 roku):

- Byłem z siebie bardzo dumny, a informacja, którą otrzymałem dała mi jeszcze więcej energii do dalszej pracy. Mam nadzieję, że pokażę się trenerowi Dudkowi z jak najlepszej strony i że dostanę szansę gry w meczach sparingowych. Ponadto podczas obozu będę podpatrywał starszych kolegów, od których chcę się nauczyć jak najwięcej. Moim marzeniem jest regularna gra w barwach Zagłębia Sosnowiec i powołanie do reprezentacji Polski.

Hubert Sych (wychowanek Zagłębia Sosnowiec):

- Gdy dowiedziałem się, że jadę na obóz z pierwszym zespołem bardzo się ucieszyłem. To dla mnie szansa na pokazanie swoich umiejętności i dalszy rozwój pod okiem trenera Dariusza Dudka i całego sztabu. Gra w pierwszej drużynie Zagłębia to jedno z marzeń mojego dzieciństwa. Po 10 latach trenowania w Akademii zaczyna się spełniać. Gdyby rok temu ktoś powiedział mi, że będę w tym miejscu, w którym teraz jestem to zapewne bym nie uwierzył . Cieszę się, że trener Dudek mi zaufał . Mam nadzieje, że dzięki temu wyjazdowi dostane szansę na debiut w rundzie wiosennej. Marzę by stać się jednym z najlepszych zawodników na świecie, grać w najlepszych światowych ligach i oczywiście reprezentować nasze barwy narodowe. A marzenia są po to, żeby je spełniać...

Wiktor Zarzycki (wychowanek Zagłębia Sosnowiec):

- Byłem pozytywnie zaskoczony. Cieszę się, że dostałem taką szansę i chcę ją dobrze wykorzystać. Ten  wyjazd na pewno będzie ciekawym doświadczeniem, na którym zdobędę wiele nowych umiejętności. Marzę o tym, żeby zostać profesjonalnym piłkarzem i zagrać w reprezentacji Polski.

Powodzenia Panowie!

Foto: Quiero