HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #transfery #kibice #pierwsza drużyna

 31.01.2020

Kacper Łopata nowym piłkarzem Zagłębia

Zagłębie wita kolejnego nowego piłkarza. Jest nim 18-letni środkowy obrońca Kacper Łopata, który został na pół roku wypożyczony z klubu Premier Leaque Brighton & Hove Albion F.C z wyłącznością na transfer definitywny.

W czwartkowe popołudnie Kacper Łopata podpisał czasowy kontrakt z Zagłębiem i wyjedzie z drużyną na zgrupowanie w Chorwacji. Dodajmy, że Łopatą zainteresowany był Birmingham City FC.

- Zagłębie to dla mnie idealne miejsce do rozwoju kariery. Będę grał z doświadczonymi zawodnikami pod okiem doświadczonego trenera, który we mnie wierzy. To też była bardzo ważna kwestia przy podjęciu decyzji - przyznaje nam Kacper, który jest zawodnikiem Brighton & Hove Albion F.C, ale ostatnio był wypożyczony do klubu Whitehawk FC.

- Wiem dobrze o tym, że Zagłębie to klub z wielką historią i dużym potencjałem sportowym. Przyszedłem do Sosnowca, by walczyć o ekstraklasę. Ostatnio byłem wypożyczony do seniorskiego klubu Whitehawk FC, gdzie grałem, ale trenowałem w Brighton z zespołem U-23, albo też pierwszą drużyną. Przez 6 miesięcy dużo się nauczyłem od starszych ode mnie graczy Whitehawk - zaznacza Kacper.

Nowy obrońca Zagłębia będzie grał z numerem 5, który dla zawodnika jest bardzo cenny i prestiżowy. W nowej drużynie zna bliżej jedynie Kacpra Radkowskiego, z którym spotkał się na zgrupowaniu reprezentacji Polski U-19 (dwa mecze). 

- Przyjechałem na kilka dni do Zagłębia, bym mógł zobaczyć klub, a klub mnie. Wyszło tak, że Zagłębie mi się spodobało, a ja Zagłębiu. A co najważniejsze, trener Dariusz Dudek zdecydował się na mnie - dodaje Kacper, który zdradza, że dla niego odskocznią od piłki jest rodzina i dziewczyna.

Więcej o nowym piłkarzu Zagłębia można przeczytać TUTAJ.

Foto: Quiero