HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #pierwsza drużyna

 1.02.2020

Drużyna Zagłębia Sosnowiec w Chorwacji

W piątkowy wieczór piłkarze Zagłębia Sosnowiec wsiedli do autokaru, którym odbyli kilkunastogodzinną podróż do Chorwacji. Przed zawodnikami zgrupowanie w Medulin oraz udział w Pucharze Arena Cup.

Dzisiaj rano, tuż przed godziną 9:00 autokar Zagłębia Sosnowiec z 25 piłkarzami oraz sztabem szkoleniowym dotarł do hotelu - Park Plaza Belvedere w Medulin, gdzie przez najbliższe dwa tygodnie stacjonować będzie drużyna trenera Dariusza Dudka.  

Dzisiejszy dzień to czas na aklimatyzację i odpoczynek po długiej podróży. Piłkarze odbyli krótki spacer po malowniczej okolicy Medulin, gdzie mogli podziwiać piękno miasteczka spacerując po promenadzie. W pobliżu hotelu jest wiele boisk, na których już od jutra nasi zawodnicy zaczną odbywać treningi.
Po odpoczynku czas na pracę. Trener Dariusz Dudek wraz ze sztabem nie próżnują i już o godzinie 17:00 pierwszy trening zawodników na siłowni.  

Przypomnijmy, że kadra na obóz w Chorwacji uległa zmianie. Bułgarski stoper Płamen Kraczunov nie jest już piłkarzem sosnowieckiego klubu. Do Medulin natomiast przyjechał nowy gracz Zagłębia, Kacper Łopata. 
W trakcie zgrupowania w Medulin, gdzie Zagłębie stacjonowało również w poprzednim roku, zespół weźmie udział w 7. edycji Pucharu Arena Cup. Rywalami sosnowiczan w grupie będą drużyny FK Krupa (Bośnia i Hercegowina), FK Kolubara Lazarevac (Serbia) i Radnika Bijeljina (Bośnia i Hercegowina). 

Plan przygotowań Zagłębia:


31 stycznia - 13 lutego: zgrupowanie w Chorwacji (Medulin) 
3 lutego: Zagłębie Sosnowiec - FK Krupa 
6 lutego: Zagłębie Sosnowiec - FK Kolubara Lazarevac  
9 lutego: Zagłębie Sosnowiec - Radnik Bijeljina 
11 lub 12 lutego: Mecz o końcowe miejsce w Pucharze Arena Cup