HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

 3.02.2020

Ryszard Moskwa nabywcą pierwszego karnetu

W poniedziałek rozpoczęła się sprzedaż karnetów Extra i biletów na mecze Zagłębia Sosnowiec w rundzie wiosennej Fortuna I Ligi. Pierwszym nabywcą karnetu w klubowej restauracji 3Kolory był Pan Ryszard Moskwa.

O Panu Ryszardzie Moskwie jak najbardziej można powiedzieć, że jest wiernym kibicem Zagłębia Sosnowiec. Mecze naszej drużyny ogląda z trybun od lat 60-tych. W młodości był piłkarzem Polonii Sosnowiec.

- Zacząłem kibicować Zagłębiu jeszcze na początku lat 60-tych, gdy Zagłębie grało pod szyldem Stali - opowiada nam Pan Ryszard. - Najbardziej w pamięci zapadł mi wyjazdowy mecz z Szombierkami Bytom, który wygraliśmy 5:1. W tym spotkaniu Jurek Patoła, który także wychował się w Polonii Sosnowiec obronił rzut karny. A w Szombierkach grali wtedy nie byle jacy piłkarze, chociażby bracia Wilimowie. Mój starszy brat Stanisław Moskwa grał z kolei w Górniku Sosnowiec. Obaj chodzimy na Stadion Ludowy, jesteśmy od młodości wierni Zagłębiu - dodaje Ryszard Moskwa, który z dumą prezentuje kupiony w poniedziałek karnet.