HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #sparing #pierwsza drużyna

 3.02.2020

Niedokończony mecz z Bośniakami. To będzie walkower dla Zagłębia

W swoim pierwszym meczu Turnieju o Puchar Arena Cup rozgrywanym w miejscowości Medulin w Chorwacji, Zagłębie grało z FK Krupa (II liga Bośni i Hercegowiny). Pod koniec II części Bośniacy zeszli z boiska (w tym momencie był remis 1:1) i należy się spodziewać walkowera 3:0 dla naszej drużyny.

Sosnowiczanie bardzo szybko stracili gola, a później grali mało odważnie, nie dochodząc do zbyt wielu sytuacji golowych. W drugiej części, po trzech zmianach w składzie, Zagłębie grało już zdecydowanie lepiej i pod bramką FK Krupa dochodziło do gorących spięć. W 65 minucie do wyrównania doprowadził Filip Karbowy, który będąc w polu karnym posłał piłkę precyzyjnie w lewy róg bramki Bośniaków. 

Kilka minut później doszło do poważnych kontrowersji. Wykonujący rzut karny Fabian Piasecki trafił w słupek, jednak arbiter nakazał powtórzenie jedenastki. Uznał on bowiem, że bramkarz FK Krupa zbyt wcześnie wyszedł przed linię bramkową, łamiąc tym samym przepisy. Krewcy Bośniacy nie chcieli się zgodzić na powtórkę rzutu karnego i po gwałtownych protestach zeszli z boiska. W tej sytuacji arbiter zakończył spotkanie w 75 minucie. 
Z naszych informacji wynika, że organizatorzy Turnieju przyznają Zagłębiu walkower 3:0. Innej opcji nie może być!

Zagłębie Sosnowiec Fk Krupa 1:1 (0:1). Mecz przerwany w  75 minucie.

0:1 Nikola Dujaković, 6 minuta

1:1 Filip Karbowy, 65 minuta

Zagłębie: Matko Perdijić (46 Krystian Stępniowski) - Markas Beneta, Piotr Polczak, Kacper Radkowski (46 Kacper Łopata), Rafał Grzelak - Mateusz Szwed (46 Nawotka), Tomasz Hołota, Bartłomiej Babiarz, Filip Karbowy, Patryk Małecki - Fabian Piasecki. 

Foto: Regional Express - Nezavisni Istarski Portal