HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #sparing #pierwsza drużyna

 7.02.2020

Remis Zagłębia z FK Kolubara Lazarevac

W swoim drugim meczu Turnieju o Puchar Arena Cup rozgrywanym w miejscowości Medulin w Chorwacji, Zagłębie grało z FK Kolubara Lazarevac (II liga Serbii). Sosnowiczanie zremisowali po dwóch golach Kacpra Łopaty.

Sosnowiczanie szybko wyszli na prowadzenie, bo już w 12. minucie spotkania. Filip Karbowy precyzyjnie posłał piłkę z rzutu rożnego w pole karne, gdzie czekał już Kacper Łopata, który po uderzeniu piłki głową, posłał ją do siatki. To debiutanckie trafienie Kacpra w barwach Zagłębia Sosnowiec.

Później obraz gry nie wyglądał niestety najlepiej. Najpierw w 35. minucie spotkania, sędzia po faulu na przeciwniku podyktował rzut karny dla drużyny z Serbii. Krystian Stępniowski nie miał nic do powiedzenia po pewnym strzale przeciwnika. 
Zagłębiacy popełniali kolejne błędy. W 53. minucie sędzia podyktował kolejny rzut karny dla Kolubary. Przeciwnicy i tym nie razem nie zmarnowali swojej okazji, pewnie pokonując stojącego w bramce Kacpra Chorążkę.
Ratunkiem dla Zagłębia po raz kolejny okazał się Kacper Łopata. Młody stoper dwie minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry dobił strzał z rzutu wolnego Rafała Grzelaka dając drużynie wyrównującą bramkę.

- Bardzo cieszę się ze strzelonych dwóch bramek w dzisiejszym meczu. Najważniejsza jest jednak dla mnie drużyna i zrobię wszystko abyśmy wspólnie odnosili zwycięstwa i mogli czerpać z tego radość. Będę dalej ciężko pracować, aby wspierać nasz zespół i dostawać kolejne szanse na grę - komentuje po spotkaniu Kacper Łopata, strzelec dwóch goli.  

Sosnowiczanie we wcześniejszym meczu Medulin Cup zremisowali 1:1 z FK Krupa. Mecz został jednak przerwany w 75. minucie, kiedy bośniaccy rywale Zagłębia zeszli z boiska w geście protestu przeciw decyzji sędziego o powtórzeniu zmarnowanego rzutu karnego wykonywanego przez Fabiana Piaseckiego. Organizatorzy turnieju przyznali jednak Zagłębiu walkower 3:0.

Zagłębie Sosnowiec - FK Kolubara Lazarevac 2:2 (1:1).

1:0 Kacper Łopata, 12 minuta
1:1, 35 minuta
1:2, 53 minuta
2:2 Kacper Łopata, 88 minuta

Zagłębie: Krystian Stępniowski (Kacper Chorążka) - Markas Beneta, Kacper Łopata, Kacper Radkowski, Rafał Grzelak - Patryk Małecki (Quentin Seedorf), Tomasz Hołota, Bartłomiej Babiarz (zawodnik testowany), Tomasz Nawotka (Mateusz Szwed), Filip Karbowy (Patryk Mularczyk) - Fabian Piasecki (Szymon Pawłowski). 

Tabela grupy 2

1. FK Radnik (Bijeljina)                2  6  5- 3
2. Zagłębie Sosnowiec             2  4  5- 2
3. FK Kolubara (Lazarevac)       2  1  3- 4
4. FK Krupa (Krupa na Vrbasu)  2  0  2- 6