HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #sparing #kibice #pierwsza drużyna

 8.02.2020

Radnik Bijeljina kolejnym rywalem Zagłębia w Medulin Cup 2020

W niedzielę o godz. 15:00 piłkarze Zagłębia rozegrają ostatni mecz grupowy w Medulin Cup 2020. Ich rywalem będzie Radnik Bijeljina, klub występujący w ekstraklasie Bośni i Hercegowiny.

Po dwóch kolejkach Turnieju Medulin Cup 2020 Radnik Bijeljina zajmuje 1. miejsce w grupie z 6 punktami na koncie na za dwa zwycięstwa. Z kolei Zagłębie ma na 4 oczka w efekcie walkowera z FK Krupa i remisu z FK Kolubara. Z prostej arytmetyki wynika, że sosnowiczanie muszą wygrać, by zagrać później o 1. miejsce w Turnieju. W przypadku remisu o końcowe trofeum zagrają Bośniacy. 

Łyk historii:

 Radnik Bijeljina - bośniacki klub piłkarski, mający siedzibę w mieście Bijeljina w Republice Serbskiej w Bośni i Hercegowinie. 
Po rozpadzie Jugosławii klub uczestniczył w mistrzostwach Republiki Serbskiej. W latach 1995-1997 roku zespół nazywał się FK Panteri Bijeljina, ale potem powrócił do historycznej nazwy. Swój pierwszy tytuł mistrza Republiki Serbskiej klub zdobył w sezonie 1998/99, a drugi w sezonie 2004/05, po czym awansował do nowo utworzonej Premijer ligi Bośni i Hercegowiny. 
Po zakończeniu sezonu 2006/07 spadł z Premijer liga. Pod wodzą trenera Darko Nestorovicia w sezonie 2011/12 klub po raz kolejny zdobył tytuł mistrza w pierwszej lidze Republiki Serbskiej i zdobył awans do Premijer ligi Bośni i Hercegowiny. 
Od 6 lat klub uczestniczy w rozgrywkach ekstraklasy Bośni i Hercegowiny, czyli Premijer ligi. Aktualnie jest na 6. miejscu po 19. kolejkach rozgrywek.