HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

 21.02.2020

Piłkarze Zagłębia zaprezentowali się w Plejadzie

Tydzień przed inauguracją sezonu wiosennego Fortuna I Liga piłkarze Zagłębia zaprezentowali się przed swoimi kibicami w Centrum Handlowym Plejada w Sosnowcu. Miejsce prezentacji nie było przypadkowe, Plejada została bowiem sponsorem sosnowieckiego klubu.

Kibice tłumnie przybyli na piątkową imprezę, w gronie sympatyków Zagłębia nie brakowało rodzin i dzieci, dla których bliski kontakt z zawodnikami i trenerami to była niezła frajda. Piłkarze wchodzący na scenę witali się z kibicami, wręczając im gadżety i upominki. Tradycyjnie już, najpierw przed widownią pojawili się bramkarze, a później napięcie rosło. W imieniu drużyny przemówił jej kapitan, Szymon Pawłowski, głos zabrał także trener Dariusz Dudek.

Obaj panowie w optymistycznym tonie przemawiali do kibiców, zapewniając ich, że zespół jest dobrze przygotowany do nowej rundy i da z siebie maksimum możliwości.
Szczególnie gorąco powitano nowych piłkarzy, Markasa Benetę, Kacpra Łopatę i Miguela Quintaisa, którzy otrzymali nowe koszulki. Prezes Marcin Jaroszewski wręczył z kolei trykot z numerem 10 Zbigniewowi Byszewskiemu, wiceprezydentowi Sosnowca, który jest nie tylko wiernym fanem drużyny, ale także byłem zawodnikiem Zagłębia.

- Spełniło się moje marzenie, Zagłębie to jest klub, w którym nie tylko grałem, ale także kibicowałem mu od dziecka. Wierzę, że zespół postara się zrealizować postawione przed nim cele sportowe i wkrótce powróci do ekstraklasy - z nadzieją w głosie mówił wiceprezydent Byszewski.

Koszulkę z nr 12 i z napisem "Zawodnik" odebrał na scenie Kamil Jaskulski, przedstawiciel kibiców Zagłębia, którzy są jego dwunastym graczem. - Jestem dumny z tego, że wspieramy i będziemy wspierać nasz klub. Wspólnymi siłami możemy wiele osiągnąć - z dumą podkreślał Kamil.

Po oficjalnej prezentacji w blasku świateł ledowych, zespół ustawił się do wspólnego zdjęcia, a ze sceny posypało się konfetti. Później kibice mogli porozmawiać ze swoimi ulubieńcami, zebrać autografy i zrobić sobie pamiątkowe fotki. Wszyscy umawiali się na sobotnie gry sparingowe.

Przypominamy i zapraszamy jednocześnie - w sobotę o godz. 11:30 na bocznym boisku Zagłębie gra z Odrą Opole, a o 14:30, już na głównej płycie Stadionu Ludowego, drugim rywalem sosnowiczan będzie chorzowski Ruch.