HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

 22.02.2020

Piłkarze przekazali kibicom klubowe szaliki

Przed meczem sparingowym z Ruchem Chorzów piłkarze Zagłębia spotkali się z dużą grupą kibiców, przekazując im klubowe szaliki. Ci z kolei odwzajemnili się dopingiem, intonując klubowe przyśpiewki mobilizujące drużynę do walki.

W piątkowy wieczór zawodnicy i sztab trenerski Zagłębia spotkali się na oficjalnej prezentacji drużyny, która miała miejsce w Centrum Handlowym Plejada w Sosnowcu. Plejada została zresztą nowym sponsorem klubu.

W sobotę, po sparingu rezerwowego składu sosnowiczan z Odrą Opole, drużyna jeszcze raz spotkała się z kibicami. Zanim zabrzmiał pierwszy gwizdek sparingowego spotkania z Ruchem Chorzów, trener Dariusz Dudek i kapitan Szymon Pawłowski wyprowadzili zespół przed trybunę krytą, gdzie zebrali się wierni sympatycy Zagłębia. Były okrzyki i śpiewy, jak również rozmowy z piłkarzami. Ci zrewanżowali się klubowymi szalikami, przekazując je w godne ręce.

Kibice już myślą o wyjazdowym spotkaniu Zagłębia z Miedzią Legnica i na trybunie krytej dominował właśnie ten temat. - Do zobaczenia w Legnicy! - takie hasło przekazywano sobie na koniec sparingowej gry z Ruchem, która zakończyła się remisem 3:3 (3:2).