HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #transfery #pierwsza drużyna

 27.02.2020

Jest nowy napastnik. Ruben Lopez Huesca wypożyczony z Cracovii

Ruben Lopez Huesca, czyli Rubio w rundzie wiosennej Fortuna I Liga będzie występował w naszym klubie. Hiszpański napastnik został wypożyczony z Cracovii do 30 czerwca 2020 r.

- Chciałbym pomóc Zagłębiu w realizacji celów sportowych, jak również budować swoją formę sportową - mówi nam 24-letni Rubio Lopez Huesca, który jest młodszym bratem Carlitosa, znanego z występów na polskich boiskach w barwach Wisły Kraków i Legii Warszawa.

Rubio w Hiszpanii grał w Elche CF, a także CE LHospitalet, drugiej drużynie Realu Saragossa i CD Alcoyano. Od sezonu 2019/20 jest zawodnikiem Cracovii, w barwach której zaliczył 2 mecze w ekstraklasie i strzelił jednego gola. Ponadto zagrał w rundzie eliminacyjnej Ligi Europejskiej i Pucharze Polski. Kolejne występy zablokowała nagła choroba - Hiszpan znalazł się w szpitalu w efekcie zapalenia opon mózgowych.

- Nawet nie zdawałem sobie sprawy, jak groźna może to być choroba - przyznaje Rubio, który po powrocie do zdrowia uczestniczył w przygotowaniach do nowej rundy z Cracovią i występował w meczach towarzyskich.

Rubio - powodzenia w barwach Zagłębia Sosnowiec!

Foto: Quiero