HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

 29.02.2020

Patryk Małecki: Po tym się poznaje prawdziwych mężczyzn

Patryk Małecki nie zdobył wprawdzie żadnej bramki, ale to po jego znakomitym podaniu Patryk Mularczyk ostatecznie pogrążył Miedź. - Zachowaliśmy się jak prawdziwi mężczyźni. Czyli nieważne, jak zaczynamy, ale jak kończymy! - uśmiechał się po ostatnim gwizdku Mały.

O swoim podaniu do Patryka Mularczyka


- Tak, trenujemy takie zagrania. Po odzyskaniu piłki, to właśnie my pomocnicy musimy dać właściwą opcję partnerom. Ważne jest wtedy, by dobrze dograć piłkę. Fajnie, że mam na koncie asystę, ale to nie było dla mnie najważniejsze. Liczyły się przede wszystkim 3 punkty i naprawdę bardzo się cieszę ze zwycięstwa. Zrealizowaliśmy super-plan, ale muszę też powiedzieć, że mieliśmy trochę szczęścia. Miedź miała bowiem swoje sytuacje w pierwszej części meczu.

O prawdziwych mężczyznach na boisku

- W pierwszej połowie to Miedź miała więcej sytuacji, ale pragnę zauważyć, że my także mieliśmy swoje okazje. Po moim strzale, który zmierzał do bramki, jeden z graczy Miedzi wybił piłkę głową. Tak więc, staraliśmy się jeszcze w I połowie zagrozić bramce rywali, ale to prawda, że to oni mieli więcej dogodnych sytuacji. Musimy więcej popracować nad naszą grą w pierwszych połowach, to musi się zmienić. Czasami jednak jest tak, że wiele zależy od gry rywali, od dyspozycji dnia. Ale nieważne jest jak zaczynamy, ale jak kończymy. Czyli, zachowaliśmy się jak prawdziwi mężczyźni. Po pierwszej połowie, słabszej w naszym wykonaniu, nie zwiesiliśmy głów i zagraliśmy z wielką determinacją. I to się opłaciło.