HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

 10.03.2020

22. kolejka obfitowała w bramki. Fortuna za gole

69 000 złotych na rzecz Łukasza Derbicha i Karola Hodowanego to wynik kolejnej odsłony akcji charytatywnej Fortuna Za Gole. Dzięki bramkom strzelonym na boiskach Fortuna 1 Liga bukmacher przekaże wspomnianą kwotę podopiecznym Fundacji Doliczony Czas.

Podczas meczów 21. i 22. kolejki Fortuna 1 Liga, sponsor tytularny rozgrywek za każdą strzeloną bramkę zobowiązał się przekazać 1000 zł na leczenie oraz rehabilitację zawodników potrzebujących wsparcia. Obie ligowe kolejki obfitowały w celne trafienia, co pozwoliło na zebranie kwoty 69 000, którą Fortuna przekazała Fundacji.
W obecnie trwającym sezonie piłkarskim Fortuna 1 Liga, podczas jednej kolejki padały średnio 24 gole. W czasie trwania akcji Fortuna Za Gole piłkarze strzelili odpowiednio 31 oraz 38 bramek.

- Szlachetna akcja i grad goli to po prostu się udało! Nasz sponsor tytularny kolejny raz okazał chęć niesienia pomocy, a piłkarze klubów wzięli sobie wyzwanie głęboko do serca. Wynik akcji jest imponujący, a kibice zebrani na stadionach oglądali prawdziwy festiwal bramek - mówi Marcin Janicki, Prezes Zarządu Fortuna 1 Liga.

Fortuna Za Gole to kolejna akcja charytatywna organizowana przez bukmachera. Przed przerwą zimową obecnego sezonu, Fortuna przekazała darowiznę w wysokości 40 000 zł Fundacji Polsat na leczenie Oliwii i Łukasza Czarneckich. Tak wysoką kwotę udało się uzyskać dzięki kibicom, którzy licznie pojawiali się na trybunach. Za każdą osobę na stadionie bukmacher przelewał 1 zł na konto Fundacji.

Mecze dwóch ostatnich kolejek Fortuna 1 Liga były pełne niespodzianek ale najbardziej zaskakująca była liczba bramek! Każda akcja którą przeprowadzamy z pierwszoligową społecznością dostarcza nam ogromnych emocji - tym razem również nie było inaczej. Cieszymy się, że piłkarze zmotywowani chęcią pomocy swoim kolegom z boiska, zapewnili nam prawdziwy pokaz umiejętności. Trzymamy mocno kciuki za powrót do zdrowia Karola i Łukasza. Już teraz mogę zapewnić, że nie jest to nasze ostatnie słowo w obszarze prowadzenia inicjatywy charytatywnej wraz z Fortuna 1 Liga. Zaangażowanie klubów dodaje Fortunie zapału do pracy i  nie mogę się doczekać następnych wspólnych akcji komentuje Konrad Komarczuk, Prezes Zarządu Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie.
- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Fortuna zaprosiła nas do wzięcia udziału w tej akcji charytatywnej. Mecze Fortuna 1 Liga śledziliśmy z zapartym tchem, podziwiając gole, które padały dosłownie co kilka minut. Dzięki zebranym środkom wydatnie pomożemy Łukaszowi i Karolowi w leczeniu oraz rehabilitacji. Jesteśmy też pod wrażeniem tego, jak zjednoczone jest środowisko piłkarskie oraz tego, jak wielkie serce pokazuje Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie - mówi Prezes Fundacji Doliczony Czas Rafał Kosiec.

Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie to wiodąca, legalnie działająca w branży bukmacherskiej Spółka, wchodząca w skład Fortuna Entertainment Group - największej w Europie Środkowej i Wschodniej grupy prowadzącej zakłady wzajemne, posiadającej ponad 20letnie doświadczenie na rynku w Polsce, Czechach, na Słowacji, w Rumunii oraz Chorwacji. Fortuna od lat wspiera polski sport, sponsorując m.in. Legię Warszawa oraz rozgrywki piłkarskiej I ligi. Podejmuje także różnorodne działania charytatywne. W ostatniej kolejce przed przerwą zimową sezonu 2017/2018, gdy organizowana była pierwsza odsłona charytatywnej akcji Fortuna Za Gole na boiskach padło 21 bramek, co oznaczało, że udało się zebrać 42 000 zł na rzecz Antosia Faberskiego - podopiecznego Fundacji Polsat. Fortuna postanowiła przekazać na rehabilitację chłopca 50 000 zł, podwyższając tym samym wynik końcowy akcji. W sezonie 2018/2019 Fortuna przekazała na cele charytatywne blisko 100 000 zł. 


Fundacja Doliczony Czas jest inicjatywą Rafała Kośca zawodowego piłkarza, który sam doświadczył niespodziewanego i dramatycznego końca kariery. Jej celem jest kompleksowe wsparcie sportowców w podobnej sytuacji. Fundacja zbiera środki na leczenie i rehabilitację, ale ma zamiar oferować swoim podopiecznym również konsultacje medyczne, psychologiczne oraz prawne. Jednocześnie Doliczony Czas promuje ducha sportowej walki nie tylko na boisku, ale i w życiu.