HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #transfery #drugi zespół #pierwsza drużyna

 10.03.2020

Collins Tanor nadal pod lupą

Na testach w Zagłębiu przebywa Collins Tanor, zawodnik zespołu młodzieżowego Manchesteru City, który zagrał w pełnym wymiarze czasowym w sparingu rezerwowej drużyny sosnowiczan z IV-ligową Odrą Wodzisław. Mecz zakończył się remisem 1:1, a gola dla naszego zespołu zdobył Miguel Quintais.

W sparingu z Odrą Wodzisław zagrali piłkarze zespołu rezerw, juniorzy, a także kilku zawodników z kadry pierwszej drużyny, którzy nie wystąpili w spotkaniu Fortuna I Ligi z Puszczą Niepołomice. Wystąpił także urodzony w Ghanie Collins Tanor, którego Manchester City wypożyczał do duńskich klubów Nordsjaelland, Hobro IK, Thisted FC, a  także belgijskiego KFCO Beerschot. To był cenny sprawdzian dla naszej drużyny.

- Sparing z Odrą Wodzisław był ważną jednostką treningową - przyznaje Robert Tomczyk, dyrektor sportowy Zagłębia. - Chodziło między innymi o to, by się przyjrzeć tym zawodnikom, którzy nie są w rytmie meczowym. A mecz zawsze jest lepszą jednostką do oceny, niż trening. Chcieliśmy, by kilku zawodników z kadry pierwszego zespołu wzmocniło drużynę rezerw. Przede wszystkim mogliśmy zobaczyć, w jakiej dyspozycji są zawodnicy, którzy nie grali w pierwszej lidze. A graliśmy z silnym rywalem, mającym zawodników z ligową przeszłością. Wcześniej Odra grała z rezerwami Rakowa wzmocnionymi piłkarzami z kadry pierwszego zespołu. A co do zawodnika testowanego z U-23 z Manchesteru City to nadal go obserwujemy - dodaje na koniec dyrektor Tomczyk.