HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 11.03.2020

Veni, Vidi, Vici

Trener Łukasz Walczak i jego podopieczni z rocznika 2009 Akademii Zagłębia Sosnowiec zrobili furorę na Słowacji.

Chłopcy w piątek i sobotę kapitalnie zagrali w sparingach z FS Roberta Hanka, DAC Dunajska Streda i GKS Tychy, a w niedzielę w rewelacyjnym stylu wygrali turniej organizowany przez naszych przyjaciół z DAC!

Wiceprezes Akademii Zagłębia Sosnowiec Łukasz Girek:

- Trenerzy ze Słowacji byli po prostu zachwyceni tym co zaprezentowały dzieci z naszego rocznika 2009. Od lat obserwuję czołowe słowackie akademie i generalnie takie ekipy jak Slovan Bratysława czy Spartak Trnava są poza zasięgiem polskich drużyn. A tutaj szok! Zawrotne tempo, piękne akcje i gole, a poziom agresji jak na Wyspach Brytyjskich. Chłopcy naprawdę dali czadu! Trenerzy ze Slovana zaproponowali nam, żebyśmy już za dwa tygodnie przyjechali na rewanż do Bratysławy W zespole prowadzonym przez Łukasza Walczaka zagrali też piłkarze z rocznika 2009, na co dzień prowadzeni przez trenera Piotra Tomsię. Wielkie brawa dla wszystkich, bo to była wspaniała promocja naszego modelu szkolenia. Serdecznie dziękuję także rodzicom, którzy przyjechali do Dunajskiej Stredy i pięknie kibicowali swoim dzieciom.

Przed rocznikiem 2009 mnóstwo ciekawych sportowych wyzwań w tym roku. W maju chłopcy zagrają w Landek Cup w Ostravie, w czerwcu pojadą na APN Cup do Ostrołęki, a w sierpniu wystąpią w International Sporting Cup w Lublińcu. Kto jeszcze oprócz Zagłębia Sosnowiec weźmie udział w tych imprezach? PSV Eindhoven (Holandia), Derby County (Anglia), Sheffield United (Anglia), Hajduk Split (Chorwacja), Sparta Praga (Czechy), Banik Ostrava (Czechy), Bohemians Praga (Czechy), Dynamo Kijów (Ukraina), Karpaty Lwów (Ukraina), AS Trencin (Słowacja), Śląsk Wrocław, Legia Warszawa, Escola Varsovia, Jagiellonia Białystok i inne bardzo mocne zespoły.

Powodzenia chłopaki!

Turniej w Dunajskiej Stredzie:

Zagłębie Sosnowiec U11 - DAC Dunajska Streda U11 2:1

Zagłębie Sosnowiec U11 - Slovan Bratysława U11 2:1

Zagłębie Sosnowiec U11 - Inter Bratysława U11 7:2

Zagłębie Sosnowiec U11 - Spartak Trnava U11 3:1

Zagłębie Sosnowiec U11 - GKS Tychy 6:2