HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

 11.03.2020

Piłkarze trenują, a Zarząd PZPN podejmie decyzję

Piłkarze Zagłębia przygotowują się do meczu wyjazdowego z GKS-em Tychy, który ma być rozegrany w najbliższą niedzielę o godz. 12:40. Nie wiadomo jednak, czy to spotkanie dojdzie do skutku, albowiem w czwartek odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Nadzwyczajne posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej zostało zwołane w celu omówienia aktualnej sytuacji związanej z rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19 i zagrożeniem epidemiologicznym na terytorium Polski i ich wpływu na już rozpoczęte rozgrywki rundy wiosennej na szczeblu centralnym: Totolotek Pucharu Polski, PKO BP Ekstraklasy, Fortuna 1. Ligi, 2. Ligi, 3. Ligi, CLJ U-18, CLJ U-17, CLJ U-15, Ligi Makroregionalnej U-19 i pozostałych rozgrywek piłki nożnej i Futsalu, kobiet i mężczyzn na szczeblu centralnym wszystkich kategorii wiekowych.

Sosnowiczanie, tak jak inne kluby Fortuna 1. Ligi normalnie trenują i czekają na decyzje władz PZPN-u. W środowych zajęciach nie brał udziału z powodu niedawnej kontuzji Kacper Radkowski. - Ale jest już zdecydowanie lepiej, w czwartek powinienem rozpocząć normalne treningi z drużyną - informuje nas Radkowski, który w środę ćwiczył indywidualnie.

Nadal na testach przebywa Collins Tanor, defensywny pomocnik z rezerw Manchesteru City.