HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia #pierwsza drużyna

 22.03.2020

ZIP - Luty

Zagłębiowski Informator Piłkarski - Luty 2020

Szanowni Państwo,

wszyscy znaleźliśmy się teraz w bardzo trudnej sytuacji, ale mamy nadzieję, i tego nam wszystkim życzymy, że już niedługo silniejsi i zdrowi spotkamy się na boisku, przy boisku albo na trybunach Stadionu Ludowego.

Zanim to jednak nastąpi, przypomnijmy sobie dziesięć ważnych w naszej  ocenie wydarzeń z życia naszego Klubu oraz Akademii, które miały miejsce w lutym.


1. RAZEM WSPIERAMY DZIECIĘCE MARZENIA

Szanowni Państwo, powoli każdy z nas rozlicza się z Urzędem Skarbowym i w ramach tego będzie można przekazać 1% na dowolnie wybrany cel. Możemy w ten sposób wesprzeć realizację dziecięcych marzeń!

Czytaj więcej, TUTAJ 

2. WYSTARTOWAŁ NABÓR DO KLAS SPORTOWYCH

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Sosnowcu od września rozpoczną funkcjonowanie klasy: szósta (rocznik 2008), piąta (rocznik 2009), czwarta (rocznik 2010) i pierwsza (rocznik 2013). To będą klasy sportowe tworzone w ramach projektu Zagłębie Dąbrowskie, do których mogą kandydować dzieci ze wszystkich klubów Zagłębia Dąbrowskiego oraz klubów współpracujących z Zagłębiem Sosnowiec. Dzieci będą miały zapewnione tygodniowo 16 godzin wychowania fizycznego (piłka nożna oraz inne gry zespołowe, pływanie, lekkoatletyka), ale popołudniami będą trenowały w swoich klubach macierzystych i reprezentowały barwy tych klubów w rozgrywkach ligowych.

Czytaj więcej, TUTAJ

W Szkole Podstawowej nr 19 powstanie natomiast klasa siódma (roczniki 2007 i 2008). Uczniowie tej klasy od września będą reprezentowali barwy Zagłębia Sosnowiec.

Czytaj więcej, TUTAJ 

3. TVP 3 W SOSNOWCU

Akademia Zagłębia Sosnowiec cieszy się coraz większym zainteresowaniem mediów i w związku z tym w lutym mieliśmy przyjemność gościć przy ul. Kresowej ekipę TVP 3 Katowice.

Czytaj więcej, TUTAJ

4. ZAGŁĘBIE TALENTÓW

Pięknie rozwija nam się projekt Zagłębie Talentów, który stanowi pomost pomiędzy Akademią i pierwszym zespołem Zagłębia Sosnowiec.

Czytaj więcej, TUTAJ 

5. ZAGŁĘBIOWSKA AKADEMIA ROZWOJU INDYWIDUALNEGO

Od początku lutego przy ul. Kresowej, młodzi piłkarze Zagłębia Sosnowiec oraz innych klubów Zagłębia Dąbrowskiego i województwa śląskiego, doskonalą swoje indywidualne umiejętności w Zagłębiowskiej Akademii Rozwoju Indywidualnego, czyli ZARI. Zajęcia odbywają się w małych, maksymalnie 6-osobowych grupach i prowadzą je trenerzy oraz byli piłkarze Zagłębia Sosnowiec z Polski, Serbii i Słowacji. Treningi podzielone są na zajęcia dla zawodników z pola, bramkarzy oraz przygotowanie motoryczne. W chwili obecnej w ZARI swoje indywidualne umiejętności doskonali 60 chłopców od rocznika 2001 do rocznika 2013. Ze względu na duże zainteresowanie już wkrótce powstaną nowe grupy!

6. Z AKADEMII DO PIERWSZEGO ZESPOŁU

Na zgrupowanie do Chorwacji trener Dariusz Dudek zabrał 3 piłkarzy Akademii Zagłębia Sosnowiec: Jakuba Knapa (rocznik 2002), Huberta Sycha (rocznik 2003) i Wiktora Zarzyckiego (rocznik 2003). Chłopcy zebrali mnóstwo cennych doświadczeń i osobiście mogli przekonać się jakie zasady panują w świecie zawodowego futbolu.

Czytaj więcej, TUTAJ 

7. PLEJADA

Tydzień przed inauguracją sezonu wiosennego Fortuna I Liga piłkarze Zagłębia zaprezentowali się przed swoimi kibicami w Centrum Handlowym Plejada w Sosnowcu. Miejsce prezentacji nie było przypadkowe, Plejada została bowiem sponsorem naszego klubu.

Czytaj więcej, TUTAJ

8. ZWYCIĘSTWO NA INAUGURACJĘ

Znakomicie rozpoczęła się piłkarska wiosna dla Zagłębia. Sosnowiczanie wygrali 2:0 (0:0) po golach Rafała Grzelaka i Patryka Mularczyka - wychowanka Akademii Zagłębia Sosnowiec!

Czytaj więcej, TUTAJ

9. XXV MEMORIAŁ IM. WŁODZIMIERZA MAZURA

W hali MOSiR w Sosnowcu rozegrany został XXV Memoriał im. Włodzimierza Mazura. Impreza zakończyła się wygraną czeskiej drużyny SFC Opava, natomiast rezerwy Zagłębia zajęły 3. miejsce.

Czytaj więcej, TUTAJ


10. URODZINY

W lutym swoje urodziny obchodzili Józef Gałeczka, Jerzy Pielok i Ryszard Czerwiec. Wszyscy trwale wpisali się w historię Zagłębia Sosnowiec!

Czytaj więcej, TUTAJ

Czytaj więcej, TUTAJ