HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

 2.04.2020

#Czasdogadania

Stwierdzenie, że konsekwencje światowej epidemii dotykają nas coraz mocniej nie jest tajemnicą. Nie jest również żadnym odkryciem fakt, iż większość z nas boryka się obecnie z mniejszymi, bądź większymi problemami. Mnóstwo osób straciło pracę, a przedsiębiorców czekają ciężkie dni, tygodnie, miesiące...

Niestety, kolorowo nie wygląda również sytuacja klubów sportowych. Pozostając w naszych polskich, nie tylko pierwszoligowych realiach, od początku mieliśmy świadomość, że czeka nas bardzo dużo pracy, aby stawić czoła zupełnie niezależnym od nas wydarzeniom. Nie mogliśmy jednak patrzeć na całą sytuację wyłącznie przez biznesowy pryzmat naszego klubu. 

Czyniąc jakiekolwiek kroki staraliśmy się zrozumieć wszystkich - począwszy od naszych sponsorów strategicznych, aż po pracowników naszego klubu. Złożoność i atypowość okoliczności w jakich się znaleźliśmy podstawiła nas niejako pod ścianą. Zrobiliśmy jednak wszystko, aby wyjść z tej sytuacji możliwie jak najlepiej nie tylko dla siebie, ale również dla ludzi i podmiotów, na których nam zależy.

Dziękujemy za ciepłe przyjęcie naszej decyzji odnośnie porozumienia z zawodnikami, sponsorami oraz pracownikami naszego klubu. Wydaje nam się jednak, że w tej trudnej i przez nikogo nie oczekiwanej sytuacji, to właśnie dialog powinien stać się kluczem do tego, aby skutki epidemii nie były dla nas druzgocące.

Apelujemy do naszych rywali i przyjaciół z boiska, abyśmy wszyscy postarali się zrozumieć skalę wydarzeń, a trudny okres, który nas czeka funkcjonował jako #CZASDOGADANIA. 

Zagłębie Sosnowiec