HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia #pierwsza drużyna

 4.04.2020

ZIP czyli Zagłębiowski Informator Piłkarski - Marzec 2020

Przedstawiamy Państwu raport z minionego miesiąca - 10 ważnych w naszej ocenie informacji z życia Klubu

Znaleźliśmy się wszyscy w bardzo trudnej sytuacji, której nikt z nas nie przewidział i jeszcze miesiąc temu nikt z nas nie był w stanie sobie wyobrazić. Życie zweryfikowało wszystkie sportowe i organizacyjne plany naszego Klubu i Akademii. Wszystko to jest jednak w tym momencie mało istotne, bowiem najważniejsze jest zdrowie i życie ludzi na całym świecie! To jest teraz najważniejszy mecz i musimy być w tym meczu w życiowej formie! Dlatego zostańcie w domu, dbajcie o siebie oraz wszystkich, którzy są blisko Was i bądźcie odpowiedzialni. Tylko w ten sposób wygramy!

Wygramy ponieważ musimy wygrać! Wygramy bo jesteśmy ZAGŁĘBIEM SOSNOWIEC! Wielkim Klubem z tradycjami, piękną historią i tysiącami kibiców. Klubem, który przetrwał wiele trudnych momentów i stawiał czoło najtrudniejszym wyzwaniom. Koronawirus to śmiertelnie mocny rywal, ale teraz też zwyciężymy! Zwyciężymy bo mamy zagłębiowski charakter i siłę woli kształtowaną przy Kresowej.

Przesyłam Państwu raport z marca - 10 bardzo ważnych w naszej ocenie informacji z życia naszego Klubu. Przygotujcie sobie dobrą kawę, usiądźcie wygodnie i przeczytajcie co wydarzyło się w minionym miesiącu.


1. ROZGRYWKI FORTUNA I LIGI ZAWIESZONE

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN poinformował, że w związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego i wynikającym z tego przedłużającym się brakiem możliwości kontynuacji rozgrywek w zaplanowanym pierwotnie okresie, mecze Fortuna I ligi i II ligi zostały odwołane do 26 kwietnia włącznie.

Czytaj więcej, TUTAJ

2. WYWIAD Z PREZESEM MARCINEM JAROSZEWSKIM

Zapraszamy do lektury wywiadu z Marcinem Jaroszewskim, Prezesem Zagłębia Sosnowiec, który ukazał się w katowickim Sporcie.

Czytaj więcej, TUTAJ 

3. RAZEM WALCZYMY ZA KLUB I O KLUB

Zarząd Zagłębia S.A. doszedł do porozumienia w sprawie renegocjacji wysokości kontraktów za miesiące od marca do czerwca 2020.

Czytaj więcej, TUTAJ

4. WYWIAD Z TRENEREM DARIUSZEM DUDKIEM

Specjalnym gościem Michała Grzyba w programie GADABUDA był Dariusz Dudek. Dla tych, którzy nie mieli okazji posłuchać barwnych opowieści szkoleniowca Zagłębia mamy skrót tekstowy audycji. A w nim będzie można przeczytać o wydumanym konflikcie trenera z Szymonem Pawłowskim, czy też pistolecie przystawionym do skroni Trenera...

Czytaj więcej, TUTAJ 

   

5. BUDUJEMY NOWY DOM

Zapraszamy Państwa na wirtualną wycieczkę na Górkę Środulską, podczas której można zobaczyć jak powstaje nowy stadion Zagłębia Sosnowiec.

Czytaj więcej, TUTAJ   

6. DZIAŁ SKAUTINGU RUSZA DO AKCJI

Obecna sytuacja w Polsce nie pozwala na tradycyjny skauting, a przed nami chociażby nabór do klas sportowych w liceum i szkole podstawowej. W zbliżającym się okienku transferowym, dział skautingu tak szeroko rozbudowany i mający tak duży zasięg działania jak nasz, może odegrać kluczową rolę w pozyskaniu bardzo utalentowanych młodych piłkarzy. Niezwykle istotne znaczenie będą miały zdolności wywiadowcze, sieć kontaktów, znajomość rynku i środowiska piłkarskiego oraz wypracowane przez lata relacje.

Czytaj więcej, TUTAJ

  7. VENI, VIDI, VICI

Trener Łukasz Walczak i jego podopieczni z rocznika 2009 Akademii Zagłębia Sosnowiec zrobili furorę na Słowacji.

Czytaj więcej, TUTAJ  8. WYSTARTOWAŁ NABÓR DO KLAS SPORTOWYCH

W Szkole Podstawowej nr 48 Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu od września rozpoczną funkcjonowanie klasy szósta (rocznik 2008), piąta (rocznik 2009), czwarta (rocznik 2010) i pierwsza (rocznik 2013) oraz pierwsza klasa (rocznik 2005) w III Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego im. B.Prusa.

Czytaj więcej, TUTAJ  Oprócz tego w Szkole Podstawowej nr 19 im. Marii Skłodowskiej-Curie powstanie klasa siódma (rocznik 2007). W przypadku tej klasy nabór prowadzi Akademia Zagłębia Sosnowiec, a wszystkie szczegóły uzyskają Państwo pod numerem telefonu 513 913 633.

Czytaj więcej, TUTAJ  

9. BYŁO, JEST I BĘDZIE

Wszyscy trenerzy Akademii Zagłębia Sosnowiec w trosce o dotychczas zdobyte umiejętności swoich podopiecznych, ich charakter i motywację do dalszej pracy, w sposób adekwatny do obecnej sytuacji realizują plan szkolenia przygotowany na najbliższe miesiące. Efekty tych działań można zobaczyć w materiale filmowym TVP 3 Katowice, którego bohaterami są przede wszystkim nasi młodzi futboliści.

Czytaj więcej, TUTAJ 

10. RAZEM WSPIERAMY DZIECIĘCE MARZENIA

Jeśli chcielibyście Państwo razem z nami wesprzeć dziecięce marzenia, to uprzejmie prosimy o przekazanie 1% podatku na rzecz Fundacji Akademii Zagłębia Sosnowiec poprzez wpisanie w odpowiedniej rubryce w rozliczeniu podatkowym numeru KRS 0000498983. Klikając w poniższy link dowiecie się, na co przeznaczymy uzyskane w ten sposób środki.

Czytaj więcej, TUTAJ  

Ze sportowym pozdrowieniem,

Zagłębie Sosnowiec