HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

 6.04.2020

Do Świąt Wielkanocnych treningi w domach

O kolejny tydzień został przedłużony okres indywidualnej pracy w domach. Zawodnicy Zagłębia Sosnowiec realizują rozpiski treningowe przygotowane przez trenera Dariusza Dudka i jego sztab trenerski.

W obecnej sytuacji nikt nie wie, kiedy rozgrywki Fortuna I Ligi będą wznowione i czy w ogóle będą wznowione. Piłkarze zarówno Zagłębia, jak i innych drużyn ćwiczą w domach i czekają na decyzje Pierwszej Ligi Piłkarskiej, stowarzyszenia skupiającego kluby Fortuna I Ligi. W miniony piątek odbyła się zresztą wideokonferencja z udziałem prezesów wszystkich klubów, którą poprowadził Marcin Janicki, prezes PLP. 

Na razie, nie ma konkretnych ustaleń, niemniej władze ligi, po konsultacji z klubami, mają swoje propozycje na ewentualne dokończenie rozgrywek. Wszystko jednak zależy od rozwoju sytuacji w kraju i decyzji władz państwowych oraz samorządowych.

Dodajmy, że niektórzy zawodnicy Zagłębia ćwiczą nie tylko w domu, ale także przyjeżdżają na Stadion Ludowy i trenują indywidualnie na bocznym boisku z piłką. Robią to z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, w pojedynkę lub w duecie z kolegą z zespołu.

Wiadomo - ciągnie wilka do lasu...