HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

 27.04.2020

Piłkarze Zagłębia w izolacji. Wkrótce treningi w grupach

Piłkarze Zagłębia pozostają w 14-dniowej izolacji sportowej, realizując w domu lub w parkach rozpiskę treningową przygotowaną przez sztab trenerski.

Aktualnie obiekty sportowe MOSiR Sosnowiec, na których przed pandemią koronawirusa ćwiczyli zawodnicy są zamknięte. Podobnie jak szatnie klubowe. W tej sytuacji piłkarze trenują indywidualnie w domach lub na terenach zielonych, przestrzegając reżimu sanitarnego wynikającego z przepisów epidemiologicznych. Obowiązkowym atrybutem piłkarza Zagłębia jest maseczka ochronna na twarzy. 

Na początku maja planowany jest powrót do treningów w grupach, konkretna data uzależniona jest w dużej części od sytuacji związanej z liczbą zakażeń w kraju. Z kolei normalne zajęcia drużynowe mają się rozpocząć 10 maja. W tym czasie piłkarze, trenerzy, sztab medyczny i grupa pracowników klubu, która ma kontakt z zawodnikami codziennie przesyła do kierownika drużyny wypełniony formularz oceny medycznej w związku z ryzykiem zakażenia koronawirusem. W tym formularzu podaje się ewentualne objawy chorobowe jak również poranną i wieczorną temperaturę ciała.

Zanim rozgrywki Fortuna I Ligi zostaną wznowione, wszystkie osoby znajdujące się na 50-osobowej liście (zawodnicy, trenerzy, sztab medyczny i grupa pracowników klubu) przejdą 2-krotnie testy medyczne na koronawirusa. 

Pomiędzy 30.05 a 06.06  mają być wznowione rozrywki Fortuna 1. Ligi.

 Podstawowe założenia planu powrotu do rozgrywek

23.04 rozpoczęcie bezwzględnej 14 dniowej izolacji sportowej oraz raportowanie (trwające do końca tego sezonu lub tak długo jak to będzie konieczne).
* Mimo wcześniejszej już ponad miesięcznej izolacji zawodników, wprowadzenie dla bezpieczeństwa dnia zero - 14 dniowej izolacji sportowej i ujednoliconego, codziennego raportowanie klubów na temat stanu zdrowia zawodników i sztabów. Monitoring przez Komisję Medyczną PZPN.

około 24-27.04 otwarcie wybranych obiektów dla treningów indywidualnych w zależności od sytuacji epidemiologicznej w kraju. 
* rozpoczęcie umożliwiania zawodnikom, w oparciu o bardzo restrykcyjne zasady, korzystania z zamkniętej listy stadionów i obiektów treningowych do treningów indywidualnych.

około 04.05 testy zawodników i członków sztabów 
* szczegóły testów, w tym współpraca z siecią laboratoriów - w trakcie potwierdzania. 

około 06.05 treningi w grupach kilkuosobowych. 
* rozpoczęcie treningów w grupach kilkuosobowych na bezpiecznych obiektach klubowych. 

10.05 treningi drużynowe.
* rozpoczęcie standardowych treningów drużynowych na obiektach. 

około 27-28.05 testy zawodników i członków sztabów oraz sędziów. 
*szczegóły testów, w tym współpraca z siecią laboratoriów - w trakcie potwierdzania. 

Pomiędzy 30.05 a 06.06 23 kolejka Fortuna 1. Ligi i 2. Ligi
* dokładny termin 23 kolejki zostanie potwierdzony. 
* szczegółowe protokoły przedmeczowe, meczowe i po meczowe w trakcie opracowania.

do 25.07 34. kolejka Fortuna 1. Ligi i 2. Ligi 

28 i 31.07 - mecze barażowe Fortuna 1. Ligi i 2. Ligi