HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #wywiad #kibice #pierwsza drużyna

 2.05.2020

Krzysztof Dębek trenerem Zagłębia. Kontrakt podpisany w internecie

Nowym trenerem Zagłębia został Krzysztof Dębek, szkoleniowiec związany wiele lat z Legią Warszawa. Kontrakt został podpisany zdalnie, za pomocą internetu. To z pewnością znak czasu...

Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, jak również izolacja drużyny wymusiły podpisanie umowy w internecie. To pierwszy przypadek w ligowej piłce, że nowy szkoleniowiec łączył się ze swoim pracodawcą za pomocą Skypea, sygnując kontrakt w internecie. Przy okazji obie strony zadbały o zasady bezpieczeństwa.

 Krzysztof Dębek związał się z Zagłębiem umową do końca przyszłego sezonu (2020/21) z opcją jej przedłużenia o 12 miesięcy. W nowym sztabie trenerskim znalazło się także miejsce dla byłego piłkarza Zagłębia Łukasza Matusiaka.

Czy nowy szkoleniowiec sosnowiczan był zaskoczony propozycją objęcia klubu 4-krotnego wicemistrza Polski? Zapytaliśmy go o to w trakcie rozmowy telefonicznej.

- W obecnej sytuacji, gdy mamy pandemię to na pewno było duże zaskoczenie. Z drugiej strony kiedyś już był kontakt z klubem, moja znajomość z ludźmi zarządzającymi Zagłębiem, bliscy koledzy, to wszystko nie powodowało już zaskoczenia, a bardziej satysfakcję i docenienie tego, że widzi się we mnie osobę, która podoła nowym obowiązkom - przyznaje trener Dębek.

Nowy szkoleniowiec sosnowieckiego klubu ma za sobą 15 lat pracy w Legii, gdzie wychował spore grono bardzo dobrych piłkarzy grających z powodzeniem na poziomie Ekstraklasy. W tym okresie przez 3 sezony prowadzi rezerwy Legii, a także drużynę juniorską, z którą występował w Młodzieżowej Lidze Mistrzów. Ostatnio był szkoleniowcem Victorii Sulejówek.

Jego pierwszy kontakt z Zagłębiem Sosnowiec miał miejsce 3 lata temu. - To było w czasach, gdy Jacek Magiera zmieniał barwy przechodząc z Zagłębia do Legii, z którą był w Lidze Mistrzów. Temat mojej pracy w Sosnowcu rzeczywiście się pojawił, ale problemy licencyjne stanęły na przeszkodzie. Teraz nie ma takiego problemu, aktualnie kończę kurs trenerski UEFA Pro w Szkole Trenerów u Dariusza Pasieki - wyjaśnia Dębek.

Zagłębie, tak jak i inne kluby Fortuna I Ligi czeka wznowienie rozgrywek. Jakie plany i cele ma nowy człowiek na Stadionie Ludowym?

- Muszę w pierwszej kolejności poznać zespół. A jeśli chodzi o cele, to one w Zagłębiu zawsze są wysokie. Jesteśmy po tym nieszczęsnym zeszłym roku i trzeba to odbudować. Klub na to stać. W takim tonie rozmawiałem zresztą z zarządem. O szczegółach i deklaracjach powiem już wkrótce, dzisiaj jest na to za wcześnie - dodaje na koniec rozmowy telefonicznej trener Dębek.


W nowym sztabie trenerskim Zagłębia pracować będzie także Łukasz Matusiak, który 5,5 roku występował w sosnowieckiej. drużynie.