HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

 6.05.2020

Prezentujemy nowy sztab Zagłębia Sosnowiec

Od poniedziałku sztab trenerski Zagłębia pracuje w nowym składzie. Oprócz prezentowanego już wcześniej Krzysztofa Dębka i współpracującego z nim Łukasza Matusiaka znalazł się w nim kolejny asystent Tomasz Grudziński.

Jeśli chodzi o Tomasza Grudzińskiego, absolwenta warszawskiej AWF, to wystartował on do pracy trenerskiej w CWKS-ie Legia, gdzie prowadził zespół U-14. Później, już w Akademii Legii, był asystentem trenerów U-14, U-15 i U-17. Kolejne zajęcie związane było  z pracą trenera przygotowania motorycznego w rezerwach Legii. Grudziński współpracował m.in. z Dariuszem Banasikiem, Jackiem Magierą i Krzysztofem Dębkiem. Z obecnym trenerem Zagłębia współpracował najdłużej, bo 3 lata. To z nim mógł wspólnie cieszyć się z mistrzostwa Polski zespołu U-19. Ostatnie 2 lata to praca w Akademii Legii z zespołem U-17 (mistrzostwo Polski) i U-18.

- Moje oczekiwania, jeśli chodzi o pracę w Zagłębiu? Jest tu dużo większa presja, klub z tak bogatą historią zasługuje na dłuższą niż rok grę w ekstraklasie. Tak więc oczekiwania kibiców, samego klubu i prezesa są na pewno duże. Poza tym jest nasza wewnętrzna motywacja przyznaje Grudziński. - Wyzwanie jest więc bardzo duże i doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Ekstraklasa to nie tylko moje, ale i klubu marzenie. A wracając do mojej pracy w sztabie, to będę także mocno współpracował z trenerem Arturem Gołasiem, który jest odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne drużyny. Moja praktyka w połączeniu z jego teorią powinny przynieść super efekty. Do tego dochodzi wspomaganie trenera Krzysztofa Dębka w sprawach czysto piłkarskich, jako jego asystenta. Oczywiście dojdą też inne obowiązki zlecane przez pierwszego trenera wylicza swoje zadania Grudziński.

Z kolei Łukasz Matusiak jest doskonale znany na Stadionie Ludowym, ale jako piłkarz, natomiast w roli szkoleniowca w zasadzie debiutuje. Dodajmy, że w bytomskim klubie nie tylko grał, ale także prowadził zajęcia w Akademii Przedszkolaka.

- Bardzo dobrze się czuję w Zagłębiu, można powiedzieć, że jak w domu. W sztabie będę odpowiedzialny za indywidualizację zajęć czy to w pierwszej drużynie, czy w Akademii Zagłębia - mówi oficjalnej stronie klubu Matusiak, który w roli zawodnika spędził w Sosnowcu blisko 6 lat. I to był bardzo udany okres gry w barwach sosnowieckiego klubu.

Urodzony w Łodzi Matusiak grał m.in. w Turze Turek, Polonii Bytom (2-krotnie), Podbeskidziu Bielsko-Biała, Zagłębiu Sosnowiec i GKS-ie Tychy. Na koncie ma 3 występy w ekstraklasie w barwach Polonii Bytom, gdzie zakończył zawodniczą karierę.

Skład sztabu trenerskiego Zagłębia Sosnowiec:

Trener: Krzysztof Dębek

Asystenci: Tomasz Grudziński i Łukasz Matusiak

Trener bramkarzy: Sławomir Rydel

Trener przygotowania motorycznego: Artur Gołaś

Trener mentalny: Rafał Kubów

Analityk: Fabio Ribeiro

Lekarze: dr Marcin Dębski i dr Rafał Orlicki

Fizjoterapeuta: Krzysztof Wdowik

Masażysta: Grzegorz Buczek

Kierownik drużyny: Marcel Płachta

Kierownik techniczny: Mirosław Janosz