HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #drugi zespół #akademia

 11.05.2020

Rezerwy zakończyły sezon i... wznowiły treningi

PZPN poinformował, że zgodnie z decyzjami prezesów poszczególnych wojewódzkich związków piłki nożnej wszystkie rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych, a także rozgrywki młodzieżowe zostały odwołane.

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z decyzją prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjętą 7 maja br., rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych zostały odwołane.

Obowiązujące rozporządzenia rządowe dotyczące epidemii COVID-19 uniemożliwiały kontynuowanie rozgrywek w zaplanowanej pierwotnie formie. Jednocześnie informujemy, że za układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.

- Wielka szkoda, że liga nie wystartowała. Zawodnicy ciężko pracowali przez cały okres przygotowawczy aby móc się pokazać sztabowi pierwszej drużyny. Mam nadzieję, że kilku podstawowych zawodników zostanie na kolejny rok. Pozwoli nam to na włączenie się do walki o awans do IV ligi - podsumował zakończenie rozgrywek trener Łukasz Gajda.

Drużyna rezerw Zagłębia Sosnowiec po 17 kolejkach rozegranych w klasie okręgowej, IV grupie śląskiej (Katowice-Sosnowiec) zajmuje 9 pozycję w tabeli z dorobkiem 24 punktów na swoim koncie, notując 8 zwycięstw, 0 remisów i 9 porażek.

Natomiast od dzisiaj wznowione zostały treningi dla drugiej drużyny Zagłębia, prowadzone w małych grupach wraz z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

źródło: PZPN