HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #wywiad #pierwsza drużyna

 12.05.2020

Ruben Lopez Huesca: Chcę dać od siebie jak najwięcej

24-letni napastnik Zagłębia, Rubio w rundzie wiosennej Fortuna I Liga miał okazję wystąpić w dwóch spotkaniach strzelając dwa gole. Ma jednak ochotę na znacznie więcej.

Jak oceniasz swój pobyt w Sosnowcu? Jak się czujesz w drużynie?

- Mój pobyt w Sosnowcu był naprawdę bardzo dobry od samego początku. Przyjaciele i cała drużyna byli dla mnie bardzo mili i sprawili, że od początku czuje się tutaj jak w domu. Menedżerowie byli w bliskim kontakcie już od pierwszej chwili i sprawili, że wszystko odbyło się bez żadnych przeszkód. 

Twój całkowity powrót do pełnej sprawności i możliwość rozgrywania jak największej ilości minut na boiskach zaburzyła pandemia koronawirusa.. Jak oceniasz swój stan zdrowia oraz obecną formę?

- To bardzo smutne, że znaleźliśmy się w tak ciężej sytuacji. Musimy wszyscy razem przetrwać tę pandemię panującą na całym świecie. To okres szczególnie trudny właśnie dla mnie, ponieważ znalazłem się akurat w sytuacji, która umożliwiała mi powrót do całkowitej sprawności fizycznej po wcześniejszym zapaleniu opon mózgowych. Jestem już całkowicie wyleczony i gotowy do gry, co pokazałem w meczu z Puszczą Niepołomice. Czuję się bardzo dobrze i oczekuję szybkiego wznowienia rozgrywek.

Od poniedziałku wróciliście z drużyną do treningów grupowych. Przed wami ciężki okres przygotowawczy przed rozpoczęciem ligi. Jakie są twoje cele i plany? 

- Moje plany? Chcę dać od siebie jak najwięcej i pokazać to co najlepsze na boisku. Ciężko trenuję i wyznaczam cele zarówno klubowi i kibicom, tak aby jak najbardziej pomóc drużynie, aby zdobyli to na co zasługują, na Ekstraklasę. To jest mój cel, aby doprowadzić zespół do najwyższej klasy rozgrywkowej. 

Czy kibice Zagłębia Sosnowiec będą mogli ponownie cieszyć się z twoich goli?

- Oczywiście! Takie jest moje zadanie. Chcę zdobywać wiele bramek w koszulce Zagłębia. Czułem się bardzo podekscytowany strzelając gole na Stadionie Ludowym. Chcę to powtarzać w każdym następnym spotkaniu i dawać jak najwięcej radości kibicom. 

Nowy trener, nowe wyzwanie? Jak oceniasz trenera Krzysztofa Dębka po pierwszym tygodniu pracy? 

- Z trenerem współpracowaliśmy dopiero przez bardzo krótki czas, ale dostrzegłem już, że jest osobą, która żyje dla sportu, dla piłki nożnej. Robi wszystko z pasją. Bardzo nam pomoże rozwinąć się piłkarsko na boisku. Jego wizja stylu gry jest naprawdę dobra. Od pierwszego dnia dużo trenujemy taktycznie, co pomoże nam konkurować z rywalami. Jestem pewien, że wspólnie osiągniemy zamierzone cele. 

Rozmawiała: Magdalena Wróbel