HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #wywiad #pierwsza drużyna

 22.05.2020

Krzysztof Dębek: Równowaga i harmonia w szatni

Nowy szkoleniowiec Zagłębia ma za sobą 3 tygodnie pracy z zespołem. - Ja przede wszystkim lubię równowagę i harmonię w szatni - przedstawia swoje credo trenerskie Krzysztof Dębek.

O pierwszych tygodniach pracy z Zagłębiem

- Jestem jak najbardziej zadowolony z efektów dotychczasowej pracy z zespołem. Mamy już za sobą 3 tygodnie ciężkiej pracy na boisku. Najpierw ćwiczyliśmy w podgrupach, teraz całym zespołem. Nasz sztab trenerski jest bardzo zadowolony z tego jak chłopcy pracują, ile wkładają zaangażowania. Jako nowy sztab wdrażamy nowe elementy i widzimy dobry odzew, fajną szatnię, fajną komitywę. Oni czerpią radość z przebywania ze sobą. Tak więc patrzymy w przyszłość z podniesioną głową i czekamy na wznowienie rozgrywek.

O istotnej roli, jaką pełni szatnia

- Każdy trener, a tak jest również u nas, dba o szatnię. Każda indywidualność, każda kreatywność zawodnika jest bardzo ważna i trzeba będzie z tych elementów poskładać dobry zespół. I nic nie ma ponad dobro zespołu, poza Zagłębiem, żaden trener, żaden zawodnik. Najważniejsze jest bycie razem, używanie słowa My. To jest dla nas najistotniejsze i bardzo o to dbamy. Budujemy te relacje i cieszymy się z tego.

O roli młodych graczy w zespole

- Ja przede wszystkim lubię równowagę i harmonię w szatni, taką, by mówić wtedy, kiedy mówi się mądrze, by popierać dobrą pracę dobrą grą. Jest kilku młodych graczy, wszyscy dzielnie pracują i co najważniejsze ci młodzi, w porównaniu ze starszymi zawodnikami, znają swoje miejsce w szeregu, uzupełniają tych doświadczonych, starszych graczy. Myślę, że to będzie dobra mieszanka, jak wznowimy rozgrywki Fortuna I Ligi.