HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 25.05.2020

Zagłębie Liceum

Rozpoczynamy nowy projekt Akademii Zagłębia Sosnowiec.

Szanowni Państwo,

z ogromną przyjemnością informuję, że właśnie rozpoczął swoje funkcjonowanie projekt Zagłębie Liceum, którego koordynatorem został trener Piotr Tomsia.

Projekt jest naturalną kontynuacją projektu Zagłębie Dąbrowskie, którego jednym z twórców jest trener Tomsia. W projekcie Zagłębie Liceum będą uczestniczyli chłopcy, którzy uczęszczają do siódmej i ósmej klasy szkoły podstawowej. Celem projektu będzie przygotowanie najlepszych piłkarzy z klubów partnerskich oraz klubów współpracujących do odbywającego się każdego roku naboru do pierwszej klasy liceum pod patronatem naszego Klubu.

W projekcie znajdą się m.in. chłopcy, którzy do tej pory uczestniczyli w projekcie Zagłębie Dąbrowskie, ale jeszcze dzisiaj nie mogą z różnych względów dołączyć do naszych klas sportowych w szkole podstawowej. Wśród nich są osoby, z którymi wiążemy duże nadzieje w przyszłości, więc zależy nam na kontynuowaniu wspólnej pracy w najbliższych dwóch latach.

Trener Piotr Tomsia posiada licencję trenerską UEFA A i jest wychowankiem Zagłębia Sosnowiec. W barwach naszego Klubu przeszedł wszystkie szczeble szkolenia, a na poziomie seniorskim reprezentował nas w rozgrywkach dawnej drugiej ligi (obecnie pierwszej). Oprócz tego trener Tomsia jako piłkarz grał na poziomie dawnej drugiej i trzeciej ligi w GKS Tychy, CKS Czeladź i Naprzodzie Rydułtowy.

Największe sukcesy projektu skautingowego Zagłębie Dąbrowskie związane są właśnie z pracą trenera Piotra Tomsi. Rok temu w maju prowadzony przez niego rocznik 2008 zwyciężył w prestiżowym turnieju Landek Cup w Czechach. W pokonanym polu reprezentacja Zagłębia Dąbrowskiego pozostawiła takie kluby jak Dynamo Kijów, Karpaty Lwów, Banik Ostrava, Viktoria Pilzno, Górnik Zabrze i Wisła Kraków. No i przede wszystkim kilku chłopców z tego rocznika od września rozpocznie naukę w naszych klasach sportowych w Szkole Podstawowej nr 48 Mistrzostwa Sportowego oraz Szkole Podstawowej nr 19 w Sosnowcu.

W ramach projektu Zagłębie Liceum trener Tomsia będzie przekazywał wszystkim uczestnikom swoją wiedzę, doświadczenie i umiejętności oraz przygotowywał sportowo i mentalnie do osiągnięcia poziomu zgodnego z oczekiwaniami i wytycznymi Akademii Zagłębia Sosnowiec.

Zapraszamy do współpracy wszystkie kluby, z którymi razem stworzyliśmy projekt Zagłębie Dąbrowskie.

Szczegółowych informacji udzieli Państwu trener Piotr Tomsia.

tel. 510 164 045

e-mail: piotr.tomsia@zaglebie.eu

Ze sportowym pozdrowieniem,
Redakcja Akademii Zagłębia Sosnowiec