HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

 2.06.2020

Zagłębie z licencją na Ekstraklasę!

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła wnioski klubów PKO Ekstraklasy i I ligi. W gronie 6 klubów Fortuna I Ligi, które otrzymały licencję na grę w Ekstraklasie (o ile wywalczą awans) znalazło się Zagłębie Sosnowiec.

29 maja 2020 roku, na posiedzeniu plenarnym Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła wnioski: 

1. Klubów Ekstraklasy o przyznanie licencji na udział w rozgrywkach Ekstraklasy i rozgrywkach UEFA w sezonie 2020/2021
2. Klubów Fortuna I ligi o przyznanie licencji na udział w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2020/2021.

Komisja podjęła następujące decyzje:
Ad. 1
Arka Gdynia, Cracovia, Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok, Korona Kielce, Lech Poznań, Legia Warszawa, Piast Gliwice, Śląsk Wrocław, Wisła Płock, Zagłębie Lubin
- przyznać licencję uprawniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy;
- przyznać licencję uprawniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach klubowych UEFA.
Lechia Gdańsk
- przyznać licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy;
- przyznać licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach klubowych UEFA;
zobowiązać Klub do zapłaty kwoty 10.000 zł w związku z niekompletną dokumentacją finansową z zakresu kryterium F.05 (prognoza finansowa);
zobowiązać Klub do realizacji ugód zawartych z zawodnikami, w terminach wskazanych w przedmiotowych ugodach bez możliwości ich dalszego odraczania.
ŁKS Łódź
- przyznać licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy.
- Pogoń Szczecin
przyznać licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy z nadzorem infrastrukturalnym.
- Raków Częstochowa
przyznać licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy na stadionie w Bełchatowie przy ul. Sportowej 1 z nadzorem infrastrukturalnym;
zobowiązać Klub do zapłaty, jako środek nadzoru, kwoty po 30.000 PLN za każdy mecz rozegrany w rundzie wiosennej w roli gospodarza na innym obiekcie niż znajdujący się przy ul. Limanowskiego 83 w Częstochowie.
- Wisła Kraków
przyznać licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy;
przyznać licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach Klubowych UEFA;
zobowiązać Klub do realizacji ugód zawartych z zawodnikami, w terminach wskazanych w przedmiotowych ugodach bez możliwości ich dalszego odraczania.

Ad.2
Bruk Bet Termalica Nieciecza, Zagłębie Sosnowiec, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Miedź Legnica, GKS Tychy
- przyznać licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy.
Warta Poznań
- przyznać licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim z nadzorem infrastrukturalnym.
- GKS 1962 Jastrzębie
nie przyznać licencji uprawniającej do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w związku z niespełnieniem kryterium I.16 Podręcznika (brak podgrzewanej murawy).
- FKS Stal Mielec
nie przyznać licencji uprawniającej do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w związku z niespełnieniem kryteriów F.01, F.03 oraz F.04 Podręcznika.
Klub nie przedstawił zbadanego sprawozdania finansowego wraz z raportem biegłego rewidenta oraz nie przedstawił raportów biegłego rewidenta ze spostrzeżeniami na temat stanu faktycznego zobowiązań w ramach kryterium F.03 i F.04.
Stomil Olsztyn
- nie przyznać licencji uprawniającej do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w związku z niespełnieniem kryteriów F.03 oraz F.04 Podręcznika.
Klub nie przedstawił raportów biegłego rewidenta ze spostrzeżeniami na temat stanu faktycznego zobowiązań w ramach kryterium F.03 i F.04.
- Olimpia Grudziądz
nie przyznać licencji uprawniającej do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w związku z niespełnieniem kryteriów F.02, F.03 oraz F.04 Podręcznika.
Klub nie przedstawił śródrocznego sprawozdania finansowego na dzień 31 grudnia 2019 roku wraz z raportem biegłego rewidenta z przeglądu tego sprawozdania, raportów biegłego rewidenta ze spostrzeżeniami na temat stanu faktycznego zobowiązań w ramach kryterium F.03 i F.04.
Radomiak Radom
- nie przyznać licencji uprawniającej do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w związku z niespełnieniem kryteriów F.01, F.03, F.04, F.05 oraz licznych kryteriów Infrastrukturalnych Podręcznika.
Klub nie przedstawił zbadanego sprawozdania finansowego wraz z raportem biegłego rewidenta, raportów biegłego rewidenta ze spostrzeżeniami na temat stanu faktycznego zobowiązań w ramach kryterium F.03 i F.04 oraz prognozy finansowej.

W związku z przedłużającym się stanem epidemii wynikającym z rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-C0V2, którego skutków ekonomicznych nie da się dokładnie przewidzieć, wszystkie Kluby biorące udział w procesie licencyjnym na sezon 2020/2021 zostały objęte nadzorem finansowym. Zdaniem Komisji koniecznym jest w najbliższych miesiącach szczegółowa kontrola i analiza sytuacji finansowej Klubów.

Klubom od powyższych decyzji przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych w terminie 5 dni od doręczenia decyzji.

Źródło: PZPN