HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #wywiad #kibice #pierwsza drużyna

 6.06.2020

Gramy ze Stomilem. Koncentracja do ostatniej sekundy!

W niedzielę o godzinie 12:40 rozpocznie się na Stadionie Ludowym spotkanie Zagłębia ze Stomilem Olsztyn. Dla naszej drużyny będzie to okazja do odrobienia straconych w ostatnich sekundach w Tychach 2 punktów.

O ile pierwsza połowa spotkania z GKS-em Tychy napawała optymizmem, to już druga część nie była tak udana w wykonaniu sosnowiczan. Stracony gol  stałym fragmencie gry w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry był sporym szokiem dla naszych piłkarzy. 

Hasło: "Koncentracja do ostatniej sekundy"! obowiązywało na treningach przed potyczką ze Stomilem. Jeśli chodzi o kwestie kadrowe to po pauzie kartkowej do dyspozycji trenera jest Wojciech Słomka, także kontuzjowany wcześniej Rafał Grzelak normalnie trenuje z drużyną. 

- Jestem przekonany, że z każdym meczem będziemy grać coraz lepiej. Straciliśmy pechowo dwa punkty w Tychach, ale teraz postaramy się wywalczyć trzy w meczu ze Stomilem. Tak jak już wcześniej mówiłem, mamy dobry zespół i stać nas jest ma grę w barażach - zapewnia kibiców wspomniany Grzelak, który pali się do gry po kontuzji. 

A co słychać w obozie rywali? Na przedmeczowej konferencji prasowej głos zabrał niezwykle doświadczony pomocnik Stomilu Grzegorz Lech. Wrócił on do spotkania rozegranego w pierwszej rundzie w Olsztynie, które 3:1, po bardzo dobrej grze, wygrało Zagłębie.

- Wtedy kilka błędów zadecydowało o tym, że nam się nie udało - mówił podczas wspomnianej  konferencji pomocnik Stomilu. - Zagłębie to zespół w naszym zasięgu, mają indywidualności, natomiast jedziemy tam pewni siebie i chcemy przywieźć trzy punkty do Olsztyna - zaznacza Lech.

W ekipie olsztyńskiej nie zobaczymy Janusza Bucholca, który musi pauzować za cztery żółte kartki, które zobaczył w tym sezonie. Kogo zatem wystawi trener Piotr Zajączkowski w miejsce Bucholca? Nie będzie to raczej Lukas Kubań, dla którego to najprawdopodobniej ostatnie chwile w olsztyńskim zespole.

Szansę gry dostanie ktoś z dwójki Serafin Szota lub Mateusz Bondarenko. Ten pierwszy był sprawdzany na pozycji prawego obrońcy zimą podczas jednego ze sparingów.

Przypominamy, niedzielne spotkanie rozpocznie się o godz. 12:40 (transmisja TV w Polsat Sport).

Sędziuje: Wojciech Myć z Lublina.

Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn 

Bilans spotkań ze Stomilem (włącznie z Pucharem Polski):

10 - liczba rozegranych spotkań
6 - liczba zwycięstw Zagłębia
2 - liczba zwycięstw Stomilu
2 - liczba remisów

Bramki: 24:11 dla Zagłębia