HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

 19.06.2020

Z Jastrzębiem zagramy po raz szósty

Sobotnie spotkanie GKS Jastrzębie z Zagłębiem Sosnowiec będzie 6. potyczką ligową tych drużyn. Po serii meczów przy pustych trybunach, na stadionie MOSiR w Jastrzębiu pojawią się kibice gospodarzy.

Zagłębie po restarcie rozgrywek Fortuna I Ligi gra w kratkę. Po remisie w Tychach mieliśmy wygraną ze Stomilem i porażkę w Bełchatowie. W poprzedniej kolejce znowu remis, ale po walce w drugiej połowie. 2:2 z Radomiakiem to wynik, który wstydu drużynie trenera Krzysztofa Dębka nie przynosi.

Sobotni mecz w Jastrzębiu powinien dać odpowiedź na pytanie, czy sosnowiczanie jeszcze włączą się do walki o grę w barażach o ekstraklasę, czy też bardziej powinni oglądać się za plecy, by nie zaplątać się w strefę spadkową. Jesienią na Stadionie Ludowym jastrzębianie obnażyli wszystkie słabości Zagłębia wygrywając 4:2. W pewnym momencie prowadzili już 4:0, a hat-trickiem popisał się Jakub Wróbel. Ten bramkostrzelny napastnik jest teraz graczem ŁKS Łódź, więc jeden problem z głowy. 

Jastrzębie, tak jak i Zagłębie, nie jest wolne od problemów. Dwa ostatnie mecze GKS-u na własnym stadionie to dwie porażki. Przegrane po 1:2 z Wartą Poznań i Sandecją Nowy Sącz wzbudziły niepokój w sztabie trenerskim drużyny, jak i wśród kibiców, którzy pojawią się na trybunach.

STATYSTYKI

2 - liczba zwycięstw Zagłębia
1 - liczba remisów
- liczba zwycięstw GKS-u Jastrzębie
Bramki: 6:6

CIEKAWOSTKI

* Historia spotkań Zagłębia Sosnowiec z GKS-em Jastrzębie jest dość uboga, oba zespoły rywalizowały z sobą tylko 5 razy. Cztery mecze zostały rozegrane na poziomie dawnej III ligi, a jeden Fortuna I Ligi.
* Po awansie Zagłębia do ekstraklasy w 1989 roku do Sosnowca z Jastrzębia przywędrowało dwóch zawodników: Andrzej Biczak (20/0) i Józef Ryłko (26/1). Obaj w Zagłębiu grali tylko jeden sezon, w nawiasie ich dorobek rozegranych meczów w barwach sosnowieckiego klubu i strzelonych goli.


GKS JASTRZĘBIE - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
HISTORIA SPOTKAŃ LIGOWYCH

Dawna III Liga
17.10.1998 GKS Jastrzębie Zagłębie Sosnowiec 2:1
09.06.1999 Zagłębie Sosnowiec GKS Jastrzębie 1:0
09.10.1999 GKS Jastrzębie Zagłębie Sosnowiec 0:0
27.05.2000 Zagłębie Sosnowiec GKS Jastrzębie 2:0

Fortuna I Liga
21.09.2019 Zagłębie Sosnowiec GKS Jastrzębie 2:4
Bramki: Rafał Grzelak 59, Błażej Radwanek 63 - Jakub Wróbel 18, 38, 58, Michał Bojdys 31