HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 22.06.2020

Z wizytą w KS Górnik Sosnowiec.

W miniony czwartek trenerzy Akademii Zagłębia Sosnowiec oraz piłkarze pierwszej drużyny Zagłębia, odwiedzili naszych przyjaciół z Górnika Sosnowiec.

W zajęciach, które odbyły się na boisku przy ul. Braci Mieroszewskich wzięli udział trenerzy Łukasz Walczak i Paweł Tomczyk, koordynator Michal Farkas oraz Kacper Radkowski i Jakub Sinior.

Współpraca z klubami z regionu Zagłębia Dąbrowskiego jest dla nas sprawą priorytetową. Mamy ogromny potencjał ludzki i po prostu musimy to wykorzystać.  Musimy wzajemnie się wspierać i dbać o siebie. Dzięki temu zarówno w futbolu młodzieżowym jak i seniorskim możemy stać się tak mocni jak kiedyś.  W chwili obecnej Zagłębie gra w pierwszej lidze, a Sarmacja Będzin, RKS Grodziec, Przemsza Siewierz, Unia Dąbrowa Górnicza i Warta Zawiercie w czwartej. Moim zdaniem absolutnie stać nas na to, żeby w niedalekiej przyszłości wszystkie wymienione kluby wskoczyły szczebel wyżej. W naszym regionie jest sporo ludzi z ogromną wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami. Z przyjemnością przyglądam się pracy jaka wykonywana jest w grupach młodzieżowych APN Czeladź, AS Wojkowice, MUKP Dąbrowa Górnicza, Salosu Dąbrowa Górnicza, KS Mydlice, UKS Jedynka Łazy i Czarnych Sosnowiec. Odradza się AKS Górnik Niwka i bardzo się cieszę, że tak dużo dobrego dzieje się w Górniku Sosnowiec. Mamy kilka wspólnych pomysłów i w najbliższych miesiącach naprawdę dużo będzie się działo. 

Skomentował Łukasz Girek - wiceprezes Akademii Zagłębia Sosnowiec.

 

KS Górnik Sosnowiec powstał w 1976 roku. Obecnie w szkółce Górnika Sosnowiec trenuje 6 drużyn młodzieżowych oraz zespół seniorów.
Warto zauważyć, że praktycznie wszyscy szkoleniowcy Górnika byli związani lub są wychowankami Zagłębia Sosnowiec.

Prezes Maciej Mizia w barwach Zagłębia wywalczył awans do ekstraklasy i zawsze stanowił o sile naszego zespołu.

Koordynator ds. Sportowych Bartosz Mizia w Zagłębiu przeszedł wszystkie etapy szkolenia i grał w Młodej Ekstraklasie.

Trener Zdzisław Kowalski wywalczył z Zagłębiem awans do ekstraklasy i również w naszym klubie grał w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Trener Adrian Gałuszka przeszedł przy Kresowej wszystkie szczeble szkolenia, grał w Młodej Ekstraklasie i zadebiutował w pierwszym zespole w Pucharze Polski.

W Górniku Sosnowiec za szkolenie dzieci odpowiedzialni są także Kamil Gałuszka i Karol Knochowski. Obaj trenerzy grają również w zespole
seniorów Górnika, którego trenerem jest koordynator Bartosz Mizia.

Bardzo cieszymy się z możliwości współpracy z Zagłębiem Sosnowiec.
Już wcześniej mieliśmy podpisaną umowę partnerską, ale tak naprawdę dopiero teraz zaczynamy mocno współpracować. Stało się to dzięki obecnemu dyrektorowi Akademii Michalowi Farkasowi, z którym spotkałem się już pod koniec 2019 roku, żeby omówić możliwość wspólnych działań. Podziękowania należą się także Łukaszowi Girkowi i Mariuszowi Majewskiemu, którzy równie mocno naciskali na współpracę. Chcemy podnosić swoje umiejętności trenerskie oraz piłkarskie i mamy nadzieję, że Zagłębie nam w tym pomoże. Nasi zawodnicy uczestniczą z powodzeniem w projektach Zagłębie Dąbrowskie i Zagłębie Liceum. Chcemy razem działać i mam nadzieję, że efekty naszych wspólnych działań będą bardzo dobre.

Podsumował Bartosz Mizia - koordynator ds. Sportowych Górnika Sosnowiec.

Pełną galerię zdjęć ze wspólnego treningu naszych klubów, zobaczycie Państwo klikając TUTAJ!