HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 1.07.2020

Z wizytą w AS Wojkowice

W minionym tygodniu przedstawiciele Akademii Zagłębia Sosnowiec odwiedzili Akademię Sportu Wojkowice. Koordynator Michał Farkaš, piłkarz pierwszego zespołu Zagłębia Sosnowiec Dawid Ryndak oraz trener Adrian Barański uczestniczyli w zajęciach grup młodzieżowych naszego klubu partnerskiego.

Akademia Sportu Wojkowice powstała w 2013 roku. Po siedmiu latach pracy w jej strukturach doskonali swoje umiejętności 120 chłopców i dziewczynek w rocznikach od 2004 do 2015. Za szkolenie dzieci odpowiedzialni są trenerzy, którzy w przeszłości byli zawodnikami Górnika Wojkowice, są mocno związani z miastem i chcieliby żeby w przyszłości o Wojkowicach znowu było głośno na piłkarskiej mapie Polski. W latach 70 Górnik Wojkowice występował w drugiej lidze!

- Naszym priorytetem jest szkolenie młodzieży oraz to, aby o sile pierwszej drużyny Górnika stanowili wychowankowie naszej Akademii. Obecnie posiadamy następujące zespoły: junior młodszy- trener Tomasz Głogowski, trampkarz młodszy- trener Marcin Szymonek, młodzik młodszy- trener Przemysław Wach, orlik młodszy- trener Piotr Polak, żaki, skrzaty i grupy naborowe, które prowadzą trenerzy: Aleksander Adamus, Mirosław Rogala i Damian Szyncel - powiedział Marcin Szymonek, założyciel i trener AS Wojkowice.

- Wojkowice to dla nas miejsce strategiczne. Akademia świetnie pracuje z dziećmi i młodzieżą, a Igor Dziedzic - nasz jedyny w chwili obecnej piłkarz znajdujący się w orbicie zainteresowania trenerów PZPN, przyszedł do Zagłębia właśnie z Wojkowic. W Akademii pracują ludzie z pasją i ciekawymi pomysłami. Wspólnymi siłami możemy naprawdę dużo zdziałać - mówił Łukasz Girek, wiceprezes Akademii Zagłębia Sosnowiec.

- Akademia od kilku lat działa bardzo prężnie, co przynosi bardzo pozytywne efekty. Posiadamy brązową odznakę PZPN, a w ostatnich tygodniach na naszych obiektach odbyło się szkolenie dla trenerów- First Kick- Coerver Coaching. W ostatnich dwóch latach, również na naszych obiektach, były prowadzone szkolenia dla trenerów i zawodników z projektu PZPN Akademia Młodych Orłów. Bardzo ważnym czynnikiem w naszej Akademii jest współpraca z Akademią Piłkarską Zagłębia Sosnowiec. Dzięki współpracy nasi najlepsi zawodnicy trafiają do drużyn młodzieżowych Zagłębia Sosnowiec i tam mogą jeszcze bardziej rozwijać swoje talenty. W ostatnich latach kilku naszych wychowanków zasiliło drużyny młodzieżowe Zagłębia Sosnowiec i w obecnej chwili stanowią o sile w swoich zespołach. Dzięki współpracy z Akademią Zagłębia Sosnowiec możemy uczestniczyć w
różnych projektach Zagłębia co podnosi poziom szkolenia w naszej Akademii. Szczególne podziękowania należą się Łukaszowi Girkowi i Mariuszowi Majewskiemu, którzy zawsze są gotowi do współpracy oraz służą pomocą w sprawach związanych z organizacją i działaniem naszej Akademii. Wierzymy, że ta współpraca w przyszłości przyniesie jeszcze więcej pozytywnych efektów dla obu Akademii i jej wychowanków - Marcin Szymonek.

Razem możemy więcej!

Galerię zdjęć z treningu można obejrzeć TUTAJ