HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

 7.07.2020

Oświadczenie Klubu w sprawie Kacpra Łopaty

Poniżej prezentujemy oświadczenie Zagłębia Sosnowiec w sprawie uprawnienia do rozgrywek 1 Ligi sezonu 2019/20 w miesiącu lipcu zawodnika Kacpra Łopaty.

AKTUALIZACJA OŚWIADCZENIA:

Pomyślny finał sprawy Kacpra Łopaty.

Dziś o godzinie 10:45 Departament Rozgrywek Krajowych PZPN potwierdził uprawnienie zawodnika Kacpra Łopaty do udziału w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi w sezonie 2019/2020 w drużynie Zagłębie S.A. do końca lipca 2020.

Klub Zagłębie S.A. informuje, iż sprawa uprawnienia do rozgrywek 1 Ligi sezonu 2019/20 w miesiącu lipcu (przedłużenie sezonu spowodowane pandemią coronawirusa) zawodnika Kacpra Łopaty (Zawodnik) przedłuża się w związku z procedurą przeprowadzania transferów międzynarodowych przez system FIFA TMS.

Należy przede wszystkim podkreślić, że przedłużenie sezonu to sytuacja bez precedensu, której dotychczas obowiązujące przepisy piłkarskie nie przewidywały. To niecodzienna sytuacja, której do tej pory ten system nie przewidywał. Brighton w związku z wewnątrzzwiązkowymi regulacjami nie miało możliwości przedłużyć wygasającego z dniem 30.06.2020 r. kontraktu z Zawodnikiem. W konsekwencji kluby nie miały możliwości przedłużyć wygasającego z dniem 30.06.2020 r. wypożyczenia, a Zawodnik z dniem 01.07.2020 r. stawał się zawodnikiem wolnym. Mając na uwadze, że najbliższy okres rejestracyjny, a najbliższe okienko transferowe (tym samym uprawnienia przez system TMS) otwiera się z dniem 01.08.2020 r. powstał problem z przedłużeniem uprawnienia Zawodnika do dokończenia sezonu 2019/20 w barwach Zagłębia S.A.

Tak niecodziennej sytuacji system FIFA TMS nie przewidywał. Wspólnymi siłami z osobami z FIFA HelpDesk oraz Polskim Związkiem Piłki Nożnej wypracowaliśmy procedury aby móc uprawnić zawodnika na lipiec 2020 i czekamy na pomyślny finał tej sprawy. Klub nie podjął ryzyka wystawienia zawodnika w meczu przeciwko Chrobremu, ponieważ groziłoby to walkowerem. Ze strony klubu na okres lipcowy wszystkie formalności zostały dopełnione ze sporym wyprzedzeniem czasowym.