HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 8.07.2020

Z wizytą w KS Mydlice

Nasz region ma ogromny potencjał ludzki. Wspólnie z klubami całego Zagłębia Dąbrowskiego chcemy sprawić, że znowu staniemy się bardzo ważnym ośrodkiem piłkarskim w skali całego kraju. Absolutnie stać nas na to!

Jednym z tych klubów jest KS Mydlice, który niespełna miesiąc temu obchodził swoje szóste urodziny i dynamicznie się rozwija. Kilka dni temu w ramach współpracy odwiedziliśmy klub z Dąbrowy Górniczej. Trener Akademii Zagłębia Sosnowiec Adrian Kaczkowski poprowadził trening, a wiceprezes Łukasz Girek spotkał się z przedstawicielami zarządu KS Mydlice oraz trenerem Dariuszem Klaczą - szkoleniowcem czwartoligowej Unii Dąbrowa Górnicza. Unia właśnie podpisała z Mydlicami umowę o współpracy. Powodzenia Panowie!

Łukasz Girek - wiceprezes Akademii Zagłębia Sosnowiec: W KS Mydlice zebrała się grupa fantastycznych, młodych ludzi, którzy z pasją i niezwykłą kreatywnością realizują swoje marzenia. Oni naprawdę kochają futbol i mają pomysł jak twórczo i skutecznie funkcjonować w świecie dziecięcej i młodzieżowej piłki nożnej. Mocno im kibicuję i jestem przekonany, że z ich działania wyniknie dużo dobrego. Skorzysta na tym Dąbrowa Górnicza, skorzysta na tym Zagłębie Sosnowiec.

KS Mydlice skupia się na szkoleniu dzieci i młodzieży i mimo dużej konkurencji w mieście ma już w swoich grupach ponad 100 chłopców i dziewczynek. Chociaż nazwa związana jest z dzielnicą Mydlice, to ze względu na rozbudowane struktury klub działa na terenie całej Dąbrowy Górniczej.

Prezes KS Mydlice Rafał Jabłoński: Poprzez współpracę z najlepszymi klubami Zagłębia Dąbrowskiego KS Mydlice dąży do zapewnienia młodym futbolistom jak najlepszych warunków do rozwoju. Istnienie klubu podyktowane jest również chęcią wychowania nie tylko najlepszych sportowców, ale przede wszystkim dobrych ludzi. Społeczność KS Mydlice zrzesza ludzi wywodzących się z wielu środowisk, otwartych na różne inicjatywy, często wychodzące poza sport. Wszystkich łączy jednak miłość do piłki nożnej i to ona jest zaszczepiana młodym zawodnikom podczas każdego treningu.

Razem możemy więcej!

Galerię zdjęć z treningu można obejrzeć TUTAJ