HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #drugi zespół #kibice

 27.07.2020

Błękitni na łopatkach!

W pierwszej odsłonie ligi okręgowej Cutline Sosnowiec (grupa IV) młodzi piłkarze Zagłębia II Sosnowiec pokonali KP Błękitnych Sarnów. Wydarzenie inauguracyjnego spotkania ligi było o tyle spektakularne, że po remisie w pierwszej połowie, nasz zespół zdobywa 2 zwycięskie gole grając w osłabieniu po czerwonej kartce (2 żółte).

- W pierwsze kolejności chciałbym zaznaczyć, że byłem pod wrażeniem obiektu i organizacji meczu przez zarząd klubu Błękitni Sarnów. Widać, że włodarzom Sarnowa zależy na piłce w ich regionie -  zaznacza na początek Grzegorz Bąk, trener rezerw Zagłębia.

- Pierwsza połowa w naszym wykonaniu nie była dokładnie taka jak sobie planowaliśmy, byliśmy wolni i ospali, często nasze podania były za słabe bądź niedokładne. Pomimo szybko zdobytej bramki nie poszliśmy za ciosem, żeby zdobyć kolejną. Chwilę później straciliśmy bramkę przez prosty błąd przy rozegraniu piłki. Przeciwnik w tej odsłonie miał jeszcze okazję do podwyższenia, lecz Koterwa utrzymał nas w grze.  Już na początku drugiej połowy tracimy zawodnika i przez 40 minut musimy radzić sobie w dziesięciu. Dokonaliśmy kilku korekt w składzie zespołu i ustawieniu. Nasza gra stała się zdecydowanie płynniejsza. Mieliśmy swoja okazje, które udało nam się wykorzystać. Do Sarnowa jechaliśmy z założeniem zdobycia trzech punktów i udało nam się to zrealizować grając w dziesiątkę. Na pewno jest to kolejna cenna lekcja dla naszych młodych chłopaków, że nawet po stracie zawodnika grając w osłabieniu przez czterdzieści minut można wygrać mecz. Brawa dla zawodników, takie zwycięstwo jeszcze bardziej zmotywuje nas do pracy - podsumował spotkanie trener Bąk.

Błękitni Sarnów - Zagłębie II Sosnowiec 1:3 (1:1)

Bramki: Popczyk x2, Kłosek.

Zagłębie II: Koterwa - Koniusz, Kopeć (45' Sych), Pawlik (czerwona kartka - 49', dwie żółte), Janicki (Smoleń 80') - Korzeniecki, Wiszniowski, Nowak (45' Troć), Kaczmarek (60' Chechelski) - Popczyk (70' Majchrzak), Kłosek. Trener: Grzegorz Bąk.

Galerię zdjęć zobaczysz TUTAJ