HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #transfery #kibice #pierwsza drużyna

 31.07.2020

João Ribeiro Oliveira kolejnym nabytkiem klubu

Kolejnym nabytkiem Zagłębia po Olafie Nowaku jest João Ribeiro Oliveira. To 28-letni środkowy pomocnik z Portugalii, który związał się z Zagłębiem 2-letnim kontraktem.

- Bardzo się cieszę, że podpisałem kontrakt z Zagłębiem. Słyszałem o klubie bardzo dobre opinie i chciałbym pokazać się w Polsce z jak najlepszej strony. A przede wszystkim chciałbym pomóc Zagłębiu w uzyskaniu dobrego wyniku sportowego - przyznaje João Ribeiro Oliveira, który w swoim ostatnim klubie, Académico de Viseu FC występował na pozycji nr 6 lub 8.

- Na tych pozycjach czuję się najlepiej - mówi nam Portugalczyk, który w barwach wspomnianego klubu w sezonie 2019/20 rozegrał 18 spotkań i zdobył 1 bramkę.

Przed Académico de Viseu FC grał w takich klubach jak Vizela, Olhanense, Salqueiros, Vilaverdense czy Braga, gdzie się zresztą urodził.

Portugalski pomocnik otrzymywał pochlebne recenzje na boiskach Liga Pro (odpowiednik Fortuna I Ligi), będąc 4-krotnie wybranym najlepszym zawodnikiem meczu, jak również w Pucharze Portugalii. W pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu przeciwko słynnemu FC Porto (1:1) został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu. W obu spotkaniach pucharowych przebiegł najwięcej kilometrów. Przed przyjazdem do Polski odrzucił dwie oferty z portugalskiej ekstraklasy, gdyż bardziej przekonał go projekt pod hasłem: Zagłębie Sosnowiec.

- To zawodnik, którego z działem skautingu oglądaliśmy przez cały sezon. Jak zresztą wielu innych graczy. Po dogłębnej analizie z trenerem Krzysztofem Dębkiem i jego współpracownikami zdecydowaliśmy się na transfer. To chłopak, który został wybrany do najlepszej jedenastki sezonu Liga Pro według renomowanego portalu Transfermarkt i Fut24 -  dodaje Robert Tomczyk, dyrektor sportowy Zagłębia.

João - witamy w Sosnowcu i życzymy powodzenia w Zagłębiu!