HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #wywiad #kibice #pierwsza drużyna

 31.07.2020

Zwycięzca akcji charytatywnej odebrał koszulkę

Krystian Dudek, wierny kibic Zagłębia, odebrał wylicytowaną przez siebie koszulkę klubu, za którą zapłacił 1666 PLN. Licytacja koszulki z autografem Dariusza Dudka, byłego już trenera Zagłębia była jednym z elementów wirtualnego meczu Zagłębie Sosnowiec kontra Covid-19.

W sumie zebraliśmy  6153, 82 PLN, a cała kwota została przeznaczona na wsparcie Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego i pracujących w nim ratowników medycznych. Spora część tej kwoty pochodziła właśnie z licytacji koszulki, którą wygrał Krystian Dudek.

- Jako dziecko chodziłem na mecze Zagłębia z moim ojcem. Był wieloletnim stałym kibicem, miał specjalną legitymację, zawsze siedzieliśmy na trybunie krytej. Przed meczem tata prażył słonecznik lub kupowaliśmy go przed bramami stadionu od starszych pań -  opowiada o swoich związkach kibicowskich z Zagłębiem zwycięzca licytacji.

- Do dzisiaj pamiętam mecz z Ruchem Chorzów, Motorem Lublin, czy potem pamiętne 4-1 z Lechem Poznań. Szczególnie wspominam sezon z Adamem Kuczem i Markiem Koniarkiem w składzie. Moim marzeniem było zostać piłkarzem, ale wyboru nie miałem, bo mama oznajmiła mi, że mam się uczyć. Nie było dyskusji i szansa na meczową koszulkę z nazwiskiem Dudek prysnęła  Pozostało kibicowanie i namiastka prawdziwej piłki w reprezentacji szkoły czy lidze studenckiej. Gdy dowiedziałem się, że jest możliwość wylicytowania koszulki z nazwiskiem Dudek, kojarzonym z awansem do ekstraklasy, a przy okazji pomoc naszemu szpitalowi i chorym - długo się nie zastanawiałem. Bardzo się cieszę, że udało mi się ją wylicytować, a potem wyjść na murawę Ludowego i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. To wielka przyjemność i honor -  przyznaje na koniec Krystian Dudek i dodaje: - Pozdrawiam całe sportowe Zagłębie!

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcy, ponadto dziękujemy wszystkim uczestnikom licytacji, kibicom Zagłębia, którzy wzięli w niej udział.