HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #transfery #kibice #pierwsza drużyna

 31.07.2020

Lukáš Ďuriška nowym obrońcą Zagłębia

Kolejny transfer Zagłębia! Nowym piłkarzem został Lukáš Ďuriška, który podpisał 2-letni kontrakt. - To dla mnie super krok! - mówi nam słowacki obrońca, który ostatnio występował w Olimpii Grudziądz.

Lukáš Ďuriška w Zagłębiu ma grać z numerem 18, który zwolnił Rubio (powrót z wypożyczenia do Cracovii). 27-letni zawodnik urodzony w Trenczynie jest wychowankiem OSK Soblahov. Ponadto grał w AS Trenćin, AGOVV Apeldorn (Holandia), Mosta FC (Słowacja), MFK Frydek-Mistek, Rakowie Częstochowa, Ruchu Chorzów i Olimpii Grudziądz. W sezonie 2019/20 w barwach Olimpii zaliczył 28 spotkań i strzelił jednego gola. Akurat zdarzyło się to w zwycięskim spotkaniu Olimpii z Zagłębiem Sosnowiec (2:1). W minionym sezonie 26 razy wybiegał na boisko w podstawowym składzie drużyny z Grudziądza.

Jaka jest wiedza Słowaka o zagłębiowskim klubie? - Na pewno wiem o nim dużo rzeczy. Wiem, że to klub ambitny i poukładany i bardzo się cieszę, że będę reprezentował jego barwy. Cieszę się, że mogłem do niego dołączyć zapewnia Ďuriška.

- Wiem także, że Zagłębie miało duże sukcesy, 4 razy zdobyło wicemistrzostwo Polski i r4 razy Puchar Polski. I klub chce powiększać te sukcesy. Dlatego tutaj się znalazłem. Rozmawiałem o tym z moim menedżerem i uważam, że to dla mnie super krok zaznacza piłkarz, który cieszy się również z faktu, że będzie miał bliżej do domu.

- Żonę mam z Ostravy, to 60 minut drogi. Chciałbym grać z numerem 18, z tym numerem grałem prawie całe życie - dodaje Ďuriška.

Lukáš witamy w Zagłębiu i życzymy powodzenia!

Veľa štastia!