HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #wywiad #transfery #pierwsza drużyna

 31.07.2020

Łukasz Turzyniecki z 2-letnim kontraktem

Trwa ofensywa transferowa Zagłębia. Kolejnym nowym zawodnikiem został Łukasz Turzyniecki. 26-letni prawy obrońca podpisał 2-letni kontrakt z Zagłębiem z opcją przedłużenia go o rok.

Łukasz Turzyniecki występował w drużynie juniorskiej Jedynki Krasnystaw, skąd trafił do Legii Warszawa. W tym klubie grał w zespołach juniorskich, rezerwach i Młodej Ekstraklasie. Nie udało mu się zadebiutować w pierwszej drużynie w ekstraklasie, ale ma na koncie Puchar Polski wywalczony z Legią w sezonie 2017/18. Zagrał wówczas w dwóch spotkaniach.

- Jestem przekonany, że to doświadczenie wyniesione z Legii będzie procentować. Trenując w tym klubie oglądałem świetnych zawodników! - przypomina Turzyniecki, który ostatnie 1,5 roku spędził w Widzewie Łódź.

Nowy obrońca Zagłębia cieszy się, że trafił do Sosnowca zdając sobie sprawę, że Legię i jego nowy klub łączą dobre relacje. - Oba kluby od lat są zaprzyjaźnione. Na pewno była to jedna z takich rzeczy, które sprawiły, że cały projekt pod tytułem: Turzyniecki w Sosnowcu spinał się jeszcze bardziej. Jestem dumny z tego, że będę reprezentował barwy Zagłębia. Jestem przekonany, że ze sztabem szkoleniowym zrobimy wszystko, by ta drużyna grała lepiej. Poza tym jestem pozytywnie nastawiony do tego, jakie warunki tutaj spotkałem. Od momentu, kiedy pojawiłem się w Sosnowcu, jestem pod wrażeniem ludzi dookoła klubu, którzy mu dobrze życzą - zapewnia Turzyniecki.

Turzyniecki dość dobrze zna z okresu gry w drużynach Legii obecnego trenera Zagłębia Krzysztofa Dębka. - Jestem przekonany, że wymagania tego sztabu są ogromne. Są to ludzie z pasją, którzy wymagają poświecenia i zaangażowania w 100 procentach codziennie. Jest to taki czynnik, który sprawił, że bardzo chętnie tutaj się zjawiłem. Mam przekonanie, że praca z tymi ludźmi to gwarancja rozwoju - dodaje na koniec nowy nabytek Zagłębia.

Łukasz -  witamy na zagłębiowskim pokładzie i życzymy powodzenia!