HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #transfery #pierwsza drużyna

 5.08.2020

Dawid Gojny w Zagłębiu. Podpisał 2-letni kontrakt

Nowym piłkarzem Zagłębia został Dawid Gojny Były już obrońca GKS-u 1962 Jastrzębie podpisał z sosnowieckim klubem 2-letni kontrakt. - Jako ambitny człowiek chciałbym dużo osiągnąć z Zagłębiem - mówi oficjalnej stronie klubu Gojny.

- Dlaczego wybrałem Zagłębie? Dostałem ciekawą ofertę, a Zagłębie jest renomowanym klubem, ma dobrą drużynę z ambicjami - przyznaje 25-letni Dawid Gojny, który w minionym sezonie w barwach klubu z Jastrzębia rozegrał łącznie z PP 31 spotkań i strzelił jednego gola. Z kolei w sezonie 2018/19 miał na koncie 34 mecze i 2 bramki. Wcześniej występował w ROW-ie Rybnik, Energetyku ROW, Odrze Wodzisław, Górniku Zabrze (Młoda Ekstraklasa), LKS Krzyżanowice i juniorach wodzisławskiego klubu, którego jest zresztą wychowankiem.

- Byłem wolnym zawodnikiem i nie było problemów z dogadaniem się z Zagłębiem dodaje Gojny, który mieszka w Wodzisławiu Śląskim i Zagłębie będzie jego pierwszym klubem poza Górnym Śląskiem. - Rozmawiałem z żoną o grze w Zagłębiu i na razie będę dojeżdżał z Wodzisławia do Sosnowca na treningi. Jak będą problemy to coś wynajmę. Do tej pory grałem tylko ns Śląsku. Ze swojej strony mogę zagwarantować, że będę przysłowiową trawę gryzł. Kto mnie zna ten wie, że nie odpuszczam, że daję z siebie serducho, że walczę o każdy metr na boisku - zapewnia Gojny, który w Zagłębiu zagra z numerem 94.

- To taki sam numer z jakim grałem w Jastrzębiu. A co do gry w Zagłębiu to chciałbym przekonać trenera, że zasługuję na pierwszy skład. Moja nominalna pozycja to lewa obrona, ale mogę zagrać gdzie indzie, tam, gdzie będzie chciał trener - przekonuje Gojny.

Dawid -  witamy w Zagłębiu i życzymy powodzenia w nowej drużynie!