HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #transfery #pierwsza drużyna

 13.08.2020

Mateusz Grudziński wypożyczony z Legii

Na liście nowych piłkarzy Zagłębia mamy kolejne nazwisko. To 20-letni obrońca Mateusz Grudziński, który został wypożyczony z Legii Warszawa na jeden sezon. Zawodnik podpisał z Zagłębiem roczny kontrakt.

Mateusz Grudziński jest wychowankiem klubu Mazovia Mińsk Mazowiecki, skąd w 2015 roku przeniósł się do Akademii Legii Warszawa. W stołecznej drużynie grał w drużynach juniorskich, rezerwie, ponadto zadebiutował w pierwszym zespole mistrzów Polski.

Debiut przypadł na ostatni mecz sezonu przeciwko Pogoni Szczecin, w którym Mateusz pojawił się na boisku w 80 minucie. Dodajmy, że wiosną 2019 roku występował w Victorii Sulejówek.

- Teoretycznie mam jakiś udział  w mistrzostwie Polski Legii, ale nie praktycznie. Przyznam, że to było fajne uczucie, spełnienie marzeń - uważa Mateusz. 

Teraz 20-letni defensor zamierza powalczyć o podstawowy plac w Zagłębiu Sosnowiec. 

- Na pewno bardzo się cieszę, że zostałem w legijnej drużynie. A taką jest Zagłębie, które łączą z Legią więzy przyjaźni, jeśli chodzi o kibiców - mówi nam Grudziński.

- Jakie mam oczekiwania w Zagłębiu? - zastanawia się piłkarz. - Chcę wywalczyć pierwszy skład i pomóc drużynie w realizacji celów sportowych w lidze i Pucharze Polski - dodaje zawodnik, którego nominalną pozycją jest środek obrony.

Mateusz - witamy w Zagłębiu i życzymy udanych występów!