HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #transfery #kibice #pierwsza drużyna

 7.08.2020

Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęte!

Piłkarze Zagłębia mają już za sobą pierwszy trening. Na bocznym boisku trenowało 20 zawodników, w tym spora grupa nowych piłkarzy.

W gronie nowych zawodników widzieliśmy dwójkę Portugalczyków. To Martimo Malheiro Fabião Maia i João Ribeiro Oliveira. Kolejne nabytki to: Olaf Nowak, Dawid Gojny, Lukáš Ďuriška i Łukasz Turzyniecki. Pod okiem trenera Krzysztofa Dębka ćwiczył ponadto Michał Kieca, który powrócił z wypożyczenia do II-ligowej Skry Częstochowa.

Był także Jakub Sinior, który wcześniej znalazł się na liście transferowej, jednak decyzją zarządu Klubu i sztabu szkoleniowego znalazł się ponownie w kadrze Zagłębia.

Na pierwszym treningu zabrakło natomiast bramkarza Matko Perdijicia (w poniedziałek po urlopie zamelduje się na zajęciach) i będącego po operacji więzadeł krzyżowych Michała Górala. 

W sobotę czekają zespół testy diagnostyczne na katowickiej AWF, a później kolejne treningi i gry sparingowe. W najbliższą środę testowani gracze zagrają mecz kontrolny w Sosnowcu, a rywalem będą rezerwy Śląska, świeżo upieczony beniaminek II ligi.

Plan przygotowań do nowego sezonu:
12.08 Testowani - Śląsk II Wrocław (mecz w Sosnowcu)
15.08 Unia Janikowo - Zagłębie Sosnowiec (g. 16:00). I runda Pucharu Polski
19-23.08 Zgrupowanie w Wodzisławiu Śląskim (ośrodek Gosław Jedłownik)
19.08 Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole (mecz w Wodzisławiu Śląskim)
19.08 Zagłębie Sosnowiec - ? (mecz w Wodzisławiu Śląskim, rywal w trakcie ustalania)
22.08 Zagłębie Sosnowiec - Resovia Rzeszów (mecz w Wodzisławiu Śląskim)
29.08 Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Zagłębie Sosnowiec (inauguracja sezonu, konkretna data zależy m.in. od ewentualnej transmisji TV) 

Foto: Paulina Skóra/www.zaglebie.sosnowiec