HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 8.08.2020

Gramy razem z AKS 2020 Górnik Niwka Sosnowiec

Kilka dni temu prezes Marcin Jaroszewski oraz dyrektor Akademii Michal Farkas podpisali umowę o współpracy z prezesem Tomaszem Kleszczem i panią wiceprezes Karoliną Czyżewską - przedstawicielami AKS 2020 Górnik Niwka.

Jako Zagłębie Sosnowiec czujemy się odpowiedzialni za rozwój całego Zagłębia Dąbrowskiego i wspólnie z innymi klubami chcemy sprawić, że znowu nasz region będzie stanowił istotną siłę na piłkarskiej mapie Polski. Jesteśmy przekonani, że razem możemy zrobić wiele dobrego dla zagłębiowskiego futbolu. Niwka, ze względu na swoje tradycje, lokalizację, infrastrukturę i potencjał szkoleniowy, to dla Zagłębia Sosnowiec partner strategiczny. Jest nam niezmiernie miło, że zaczynamy wspólne działania.

Piotr Wybański - koordynator szkolenia AKS 2020 Górnik Niwka Sosnowiec: "Koniec 2019 roku nie był przychylny dla Niwki, jednak początek roku 2020 to okres wielkich zmian. Nie patrzymy za siebie i na to co było, mamy długofalowy plan i z optymizmem spoglądamy w przyszłość. W styczniu powstało nowe stowarzyszenie AKS 2020 Górnik Niwka Sosnowiec i w naszych strukturach szkolimy obecnie ponad 100 dzieci. Chcemy jak najlepiej wykorzystać potencjał bazy treningowej znajdującej się przy ul. Orląt Lwowskich 70, w skład której wchodzą: hala, sauna, siłownia, dwa boiska boczne oraz boisko główne. Kolejnym naszym ogromnym atutem jest lokalizacja. Usytuowani jesteśmy na styku trzech miast - Sosnowca, Jaworzna i Mysłowic. Teraz wykonaliśmy kolejny ważny krok w realizacji naszych planów i marzeń podpisując umowę o współpracy z Zagłębiem Sosnowiec."

Razem możemy więcej!