HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #transfery #akademia #pierwsza drużyna

 11.08.2020

Kolejni zawodnicy związali się z Zagłębiem

Mateusz Popczyk, Bartosz Chęciński, Nikolas Korzeniecki oraz Sebastian Kopeć związali się profesjonalnymi kontraktami z sosnowieckim klubem.

Mateusz Popczyk to wychowanek Akademii Zagłębia Sosnowiec, który już od 13 lat trenuje w Sosnowcu. - Gram jako napastnik, bardzo się cieszę, że klub mi zaufał i pozwolił na dalszy rozwój właśnie tutaj, w miejscu w którym się wychowałem i gdzie czuje się najlepiej - mówi nam Mateusz.

Bartosz Chęciński to również wychowanek Akademii Zagłębia Sosnowiec występujący na środku pomocy, który od dziecka związany jest z Sosnowcem. Powoływany na konsultacje reprezentacji Polski i reprezentacji województwa śląskiego. - Trenuję w Akademii od 7-go roku życia, czyli już od 9 lat jestem związany z klubem. Bardzo się cieszę, że mogłem podpisać profesjonalny kontrakt piłkarski - przyznaje Bartek. 

Sebastian Kopeć to zawodnik od dawna związany z naszym klubem. Ma 26 lat i pochodzi z Dąbrowy Górniczej. W Zagłębiu jest od miesiąca, jednak już wcześniej był testowany w sosnowieckim klubie. Jego wcześniejsza przygoda z piłką to m.in gra w takich drużynach jak Ruch Chorzów, BKS Stal Bielsko-Biała, Górnik Łęczna, czy Skra Częstochowa. - Od zawsze jestem związany z Zagłębiem Sosnowiec, pochodzę z Zagłębia Dąbrowskiego i barwy tego klubu zawsze były bliskie memu sercu - wyznaje Sebastian Kopeć, którego nominalną pozycją jest środek obrony.

Nikolas Korzeniecki to zawodnik urodzony w 2001 r. w Kanadzie, tam też się wychował i skończył szkołę średnią. Aktualnie mieszka jednak w Sosnowcu, gdzie doskonali swój kunszt piłkarski w zespole rezerw już od 9 miesięcy. Wcześniej trenował również w drużynach młodzieżowych Chrobrego Głogów oraz Śląska Wrocław. Jego nominalna pozycja to środek pomocy - Mam nadzieję, że rozwinę swoją karierę piłkarską właśnie w Zagłębiu Sosnowiec - przyznaje Nikolas.  

Za wyjątkiem Sebastiana, który chce się odbudować w swoim macierzystym klubie, pozostali chłopcy to pierwszy, większy atak naszej młodzieży z Akademii. 7 lat temu ówczesny koordynator Jarosław Wojciechowski powiedział, że roczniki z których powinniśmy mieć pociechę to 2000 i młodsze. Dziś już faktycznie mamy nadzieję na pierwsze owoce pracy Jarka i naszych trenerów. Dodam, że propozycję kontraktów dostało też dwóch zawodników z rocznika 2005 i czterech kolejnych z roczników 2000 - 2003 będzie bacznie obserwowanych przez najbliższe pół roku. Kontrakty - oprócz szansy dla tych młodych ludzi - to także forma zabezpieczenia Klubu przed utratą tych graczy na rzecz konkurencji.  W tym okienku dokonaliśmy też wielu transferów młodziutkich piłkarzy z regionu i Polski, by podnosić poziom rywalizacji. W I drużynie mamy już wychowanków Ryndaka i Mularczyka oraz Radkowskiego i Szweda, których 2 lata temu sprowadziliśmy do Akademii. Zaczynamy mocniej inwestować w II drużynę i projekty doskonalące indywidualne umiejętności rokujących graczy i... czekamy na nowego Włodka Mazura. Czas pracuje na naszą korzyść - podsumował dzisiejszy dzień Dyrektor Sportowy Robert Tomczyk.

Gratulujemy podpisania profesjonalnych kontraktów piłkarskich i życzymy powodzenia!