HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #transfery #pierwsza drużyna

 24.08.2020

Gonçalo Gregório podpisał 2-letni kontrakt z Zagłębiem

Zagłębie pozyskało kolejnego piłkarza z Portugalii. 2-letni kontrakt z opcją przedłużenia o rok podpisał Gonçalo de Almeida Gregório, który występuje na pozycji środkowego napastnika.

25-letni Gonçalo de Almeida Gregório urodzony w Lizbonie ostatnio był zawodnikiem FC Pacos Ferreira, który to klub awansował w 2019 roku do portugalskiej ekstraklasy. Zawodnik został pozyskany z FC Pacos Ferreira na zasadzie transferu definitywnego. W trakcie dwóch ostatnich sezonów był wypożyczany do klubów grających na trzecim poziomie rozgrywkowym. A konkretnie do Casa Pia i Braga B i w obu tych zespołach kończył rozgrywki z tytułem króla strzelców. Łącznie w ostatnich dwóch sezonach strzelił 44 bramki. Gdyby nie perturbacje związane z pandemią, ten wynik byłby z pewnością jeszcze lepszy.

Zanim piłkarz związał się z Zagłębiem dostał oferty gry w ekstraklasie Cypru i Angoli. - Te oferty zawodnik odrzucił, gdyż widział większe możliwości promocji w naszym klubie wyjaśnia sprawę Robert Tomczyk, dyrektor sportowy Zagłębia.

Dodamy, że Portugalczyk poza występami w FC Pacos Ferreira, Braga B czy Casa Pia grał także w Vilafraquense, Leixoes, Farense, Belenenses SAD, Loures, a także w ekipach młodzieżowych Belenenses i Setubal.

Gonçalo Gregório ma paszport portugalski, ale stara się mocno o obywatelstwo Angoli. Związane jest to z możliwością gry w reprezentacji tego kraju. Trener Angoli widzi bowiem Gregorio w ekipie narodowej.

- Cieszę się, że związałem się z Zagłębiem, w którym to klubie jest trzech moich rodaków. To Martim Maia, Joao Oliveira i Fabio Ribeiro, który jest analitykiem. Chciałbym pokazać się z jak najlepszej strony i pomóc Zagłębiu w realizacji celów sportowych. Postaram się zaprezentować jak najlepsze umiejętności, by nie zawieść kibiców - zaznacza najnowszy nabytek Zagłębia.

Gonçalo -witamy na zagłębiowskim pokładzie i życzymy powodzenia!