HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

 27.08.2020

Zaczynamy sezon w Niecieczy. Krótka historia spotkań

Nowy sezon Fortuna I Ligi rozpoczniemy wyjazdowym meczem w Niecieczy. Z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza zagraliśmy do tej pory tylko dwa spotkania ligowe. W najbliższą sobotę oba zespoły spotkają się w Niecieczy (początek meczu godz. 20:00).

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA

1 - ZWYCIĘSTWA ZAGŁĘBIA
0 - REMISY
1 - ZWYCIĘSTWA BRUK-BETU TERMALIKI

BRAMKI: 1:2

10 sierpnia 2019
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Zagłębie Sosnowiec 2:0 (0:0)

1:0 Miković, 57 minuta
2:0 Wlazło 69 minuta (rzut karny)

BRUK-BET: Budziłek - Grzybek, Putiwcew, de Amo, Miković - Kalisz, Kamiński (46. Jovanović), Wlazło, Bezpalec (73. Purece), Gergel -  Gutkovskis (78. Kiełb).
ZAGŁĘBIE: Perdijić - Nawotka, Polczak, Kraczunow, Słomka - Bilenkyi, Radkowski (63. Góral), Karbowy (74. Kieca), Małecki - Pawłowski - Piasecki (54. Radwanek).

Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź). Żółte kartki: Gergel, Gutkovskis -  Kraczunow, Słomka, Radkowski, Małecki, Piasecki. Czerwona kartka: Wojciech Słomka (65. - druga żółta). Widzów: 2639.

29 listopada 2019
Zagłębie Sosnowiec - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 (0:0)

1:0 Piasecki, 78 min

Zagłębie: Stępniowski - Nawotka, Radkowski, Kraczunow, Grzelak - Małecki, Babiarz, Hołota, Pawłowski (86. Radwanek) - Mularczyk (72. Szwed) -  Piasecki.
Bruk-Bet: Dybowski - Wasielewski, Putiwcew, Szarek, Oleksy - Purece, Wlazło (78. Miśak), Jovanović, Terpiłowski (59. Orzechowski), Gergel - Jelić (46. Gutkovskis)
Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn). Żółte kartki: Piasecki, Hołota - Wlazło, Wasielewski, Oleksy. Widzów: 647.

29 sierpnia 2020, godz. 20:00

Bruk-Bet Termalika Nieciecza - Zagłębie Sosnowiec ? 

Sędziuje: Jacek Małyszek z Lublina

CIEKAWOSTKI

* Z klubem z Niecieczy Zagłębie zagrało tylko dwa oficjalne mecze ligowe. Z kolei w Pucharze Polski oba zespoły nie miały z sobą żadnego kontaktu. Oba kluby wcześniej występowały na różnych poziomach rozgrywkowych. Wyjątkiem sezon 2009/10, gdy Zagłębie i Bruk-Bet grały w II lidze, ale nie było okazji do spotkania się na boisku, gdyż Zagłębie grało w grupie zachodniej, a niecieczanie we wschodniej. Gdy Zagłębie w 2015 roku awansowało do I ligi, to drużyna z Niecieczy wskoczyła do Ekstraklasy.

* W poprzednim sezonie w kadrze Zagłębia znajdowało się trzech piłkarzy, którzy wcześniej grali w Niecieczy. To aktualny kapitan sosnowiczan Szymon Pawłowski, Bartłomiej Babiarz i Rafał Grzelak. Ich znajomość rywala nie pomogła jednak w pierwszym spotkaniu, gdy niecieczanie wygrali 2:0.

* Swój epizod w Bruk-Bet Termalice miał także Dariusz Dudek. Były trener Zagłębia 3 lata temu był współpracownikiem Mariusza Rumaka, wówczas pierwszego szkoleniowca niecieczan. Wtedy to Dudek otrzymał propozycję pracy w charakterze I trenera Zagłębia i skwapliwie z niej skorzystał. A skończyło się to wszystko awansem sosnowiczan do Ekstraklasy.

* W ostatnim meczu przedłużonej rundy jesiennej sezonu 2019/20 Zagłębie pokonało na Stadionie Ludowym Bruk-Bet Termalikę 1:0. Jedynego gola zdobył wówczas Fabian Piasecki, którego idealnym podaniem obsłużył Patry Małecki. - To były najważniejsze 3 punkty w tym sezonie mówili po meczu piłkarze Zagłębia, którzy mogli odetchnąć z ulgą po wcześniejszych niezbyt udanych spotkaniach.

By obejrzeć piękną akcję Zagłębia i zwycięski gol Fabiana Piaseckiego w ostatnim meczu tych drużyn (1:0), klikamy TUTAJ.