HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 27.08.2020

Gramy razem z Salosem Dąbrowa Górnicza

Kilka dni temu prezes Marcin Jaroszewski oraz dyrektor Akademii Michal Farkas podpisali umowę o współpracy z prezesem Damianem Felisem - przedstawicielem Salosu Dąbrowa Górnicza.

Dąbrowa Górnicza to miasto, z którego wywodzi się wielu utalentowanych sportowców, odnoszących sukcesy w różnych dyscyplinach sportowych na arenie krajowej i międzynarodowej. Również nasza Akademia korzysta z tego ogromnego potencjału ludzkiego i systematycznie zasilana jest przez młodych futbolistów, wcześniej szkolonych w dąbrowskich klubach, którzy imponują talentem, pracowitością i wspaniałym charakterem do gry w piłkę nożną. Dlatego bardzo cieszy nas podpisanie umowy o współpracy z Salosem Dąbrowa Górnicza. Ludzie pracujący w Salosie gwarantują bardzo dobre efekty szkolenia, swoje obowiązki wykonują z pasją i cały czas dbają o rozwój swoich kompetencji zawodowych. Właśnie w taki sposób, wszyscy razem sprawimy, że Zagłębie Dąbrowskie znowu będzie stanowiło istotną siłę na piłkarskiej mapie Polski.

Damian Felis - prezes Salosu Dąbrowa Górnicza: "Od 35 lat jestem związany z Zagłębiem Sosnowiec. Przy Kresowej przeszedłem wszystkie etapy szkolenia jako piłkarz, a od 21 lat prowadzę Salezjańską Organizację Sportową, najpierw w Sosnowcu i aktualnie w Dąbrowie Górniczej. Zawsze chciałem żeby kluby Zagłębia Dąbrowskiego zasilały najważniejszy klub regionu jakim jest właśnie Zagłębie Sosnowiec. W końcu  można powiedzieć, że tak się dzieje. Jest jeszcze sporo do poprawy, ale praca i wiara prowadzi do sukcesu. Cieszy  mnie także to, że Zagłębie zaczyna być zauważalne jako Akademia w Polsce, a przede wszystkim zaczyna się nas doceniać na Śląsku. My także chcemy poszerzać nasze horyzonty jako Salos ,ponieważ nie można stać w miejscu, a wszystko  powinno iść w kierunku rozwoju dzieci.  Duży wkład w coraz lepsze efekty naszej pracy mają Jacek Duch, Przemysław Szczerba i Piotr Strzałkowski. Korzystając z sytuacji chciałbym życzyć sobie i Zagłębiu owocnej współpracy, a prezesowi Marcinowi i wszystkim ludziom odpowiedzialnym za klub stabilizacji i powrotu na najwyższy szczyt jakim jest Ekstraklasa."

Razem możemy więcej!