HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #drugi zespół #kibice

 7.09.2020

Rezerwy remisują po ciężkim spotkaniu

Drugi zespół Zagłębia Sosnowiec w siódmej kolejce sosnowieckiej klasy okręgowej zremisował 1:1 z drużyną Górnika Wojkowice. Mecz był o tyle ciężki, że sosnowiczanie już od 30 minuty grali w dziesięciu.

- Od początku spotkania graliśmy atakiem pozycyjnym. Do 30 minuty płynnie rozgrywaliśmy piłkę i nasze akcje w większości toczyły się na połowie przeciwnika. Niestety jeden błąd w rozegraniu piłki i tracimy jednego, kluczowego zawodnika. Od 30 minuty spotkania musimy grać w dziesięciu. W tym momencie musieliśmy zmienić plan gry na ten mecz. Sytuacja pokrzyżowała nam też plany zmian jakie mieliśmy przygotowane na drugą połowę. Na początku drugiej części meczu przespaliśmy pierwsze pięć minut, gdzie przeciwnik stworzył sytuacje, które powinien zamienić na bramkę. Mimo tego, że straciliśmy pierwsi gola po pięknym strzale zawodnika Górnika, dalej realizowaliśmy nasz plan. Dzięki konsekwentnej grze zdobyliśmy bramkę na remis. Cieszy, że mino gry bez jednego zawodnika, nie było tego widać na boisku. Szanujemy jeden punkt, jednak szkoda dwóch sytuacji z ostatnich minut meczu. Za tydzień gramy na wyjeździe z liderem rozgrywek i zobaczymy na co stać nasz młody zespół - komentuje po spotkaniu trener Grzegorz Bąk.

Zagłębie II Sosnowiec - Górnik Wojkowice 1:1
Bramki: Mularczyk
Skład: Chorązka, Smoleń, Hałatek, Pawlik, Kopeć (30 min czerwona kartka), Kaczmarek (Pisarek 60), Chechelski (Wiszniowski 45), Sangowski (Troć 80), Mularczyk, Janicki.

Foto: Paulina Skóra