HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 20.09.2020

Zagłębie sformalizowało współpracę z Varsovią. Umowa podpisana!

Sosnowiecki klub sformalizował współpracę z UKS Varsovia. Stosowna umowa została podpisana, a obie strony bardzo wiele sobie po niej obiecują.

W grupie przedstawicieli UKS Varsovia, którzy pojawili się na Stadionie Ludowym na uroczystym podpisaniu umowy o współpracy był m.in. Robert Podoliński, dyrektor sportowy Akademii. Ten znany szkoleniowiec (prowadził m.in. Cracovię i Podbeskidzie), a także komentator telewizyjny nie krył zadowolenia ze sformalizowania współpracy.

- Jakie oczekiwania? By ta nasza współpraca rozwijała się i przebiegała tak jak do tej pory. Nasze szlaki współpracy z Zagłębiem są już przetarte. Rozpoczęliśmy ją od Kacpra Radkowskiego, teraz mamy dwóch kolejnych naszych wychowanków w Zagłębiu. Sosnowiecki klub jest dla nas świetną opcją do przygotowania ścieżki rozwoju dla naszych najzdolniejszych piłkarzy. Jesteśmy spokojni o jakość szkolenia, jak również o to, że chłopcy idą w dobra stronę - mówi dyrektor Robert Podoliński.

Najsłynniejszym wychowankiem Varsovii jest Robert Lewandowski i każdy klub marzy o wychowaniu takiego piłkarza.

- Rzeczywiście, z tym nazwiskiem jesteśmy kojarzeni - uśmiecha się dyrektor Podoliński. - Skupiamy się na jednostkach, jesteśmy w tym jednomyślni z Zagłębiem. Chcemy promować najzdolniejszych piłkarzy, a dla nas perspektywa, że przesyłamy ich do takiego klubu jak Zagłębie jest świetna - dodaje na koniec szef Akademii Varsovii.

A jak oceniana jest dotychczasowa współpraca z perspektywy Zagłębia?

- Oczekiwania mamy dość duże, a nasze partnerstwo trwa praktycznie od 2 lat - przyznaje Robert Tomczyk, dyrektor sportowy Zagłębia.

-  Owocem tej współpracy jest Kacper Radkowski, jak i Mikołaj Grochala oraz Adrian Troć. Ci dwaj to młodzi, dobrze rokujący piłkarze w perspektywie pierwszego zespołu, aktualnie będący w drużynie rezerw. Dzięki bliskim kontaktom z dyrektorem Podolińskim, który bardzo dobrze szkoli indywidualnie młodych zawodników, widzimy to naocznie jak oni do nas przyjeżdżają. Ci chłopcy wyróżniają się, jeśli chodzi  nienaganną technikę użytkową, widzimy jak pracują nad motoryką. Zaczęliśmy robić to samo co oni, wdrożyliśmy to samo w naszej Akademii. Pomysłodawcą tego był parę lat temu Jarosław Wojciechowski, były koordynator naszej Akademii. Dzięki kontaktom, dobrym wzorcom, jeśli chodzi o trening indywidualny, motoryczny i techniczny, wprowadziliśmy to u siebie i chcemy ściśle współpracować. Nie tylko promować piłkarzy Varsovii, ale głównie wprowadzać ich do pierwszej drużyny Zagłębia, jeżeli na to zasłużą. Następnie, by to była wartość dodana na boisku. Oczywiście, piłka nożna to też jest biznes. Chodzi też o to, by udało się ich dobrze sprzedać. Varsovia obejmuje w Warszawie obszar ponad 400 tysięcy ludności. Dużo chłopców się zgłasza do Akademii, a tam Robert Podoliński jest bardzo ceniony jako szkoleniowiec od indywidualnych treningów, więc możemy liczyć na zasilanie naszych młodszych roczników Akademii, drużyny rezerw oraz pierwszego zespołu naprawdę zdolnymi chłopakami - dodaje na koniec Robert Tomczyk.

Więcej informacji o działalności UKS Varsovia TUTAJ.