HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #oldboje

 30.09.2020

Zapraszamy na VII Mistrzostwa Polski Oldbojów im. Tomasza Wiejachy

W niedzielę rozegrane zostaną VII Mistrzostwa Polski Oldbojów im. Tomasza Wiejachy w piłce nożnej. Impreza odbędzie się na sztucznym boisku obok Stadionu Ludowego, a tytułu mistrza kraju bronić będzie Polonia Rzeszów.

W gronie 18 drużyn, które rywalizować będą o krajowy czempionat oldbojów są także piłkarze Zagłębia Sosnowiec, których poprowadzi do walki Ryszard Czerwiec, piłkarz doskonale znany z występów na Stadionie Ludowym, a także w Wiśle Kraków, Widzewie Łódź czy reprezentacji Polski.

To nie jedyna gwiazda futbolu w stylu retro awizowana przez organizatorów, czyli Stowarzyszenie Byłych Piłkarzy i Sympatyków Zagłębia Sosnowiec. Kolejny były gracz sosnowiczan, który zamelduje się na mistrzostwach to Jacek Berensztajn (w barwach GKS-u Bełchatów), ponadto zagrają Olgierd Moskalewicz, Edi Andradina czy Maciej Stolarczyk (wszyscy w ekipie Pogoni Szczecin). Swój udział zapowiedział także znakomity bramkarz reprezentacji Polski, zdobywca Ligi Mistrzów z FC Liverpool Jerzy Dudek.

Mistrzostwa rozpoczną się w niedzielę o godz. 8:45, a zakończą wielkim finałem około 17:30. Zespoły rywalizować będą w 6-drużynowych grupach, a później walka toczyć się będzie w systemie pucharowym. Ważnym przerywnikiem będzie uroczyste spotkanie na cmentarzu przy alei Mireckiego, gdzie uczestnicy mistrzostw oddadzą hołd Tomaszowi Wiejacha, który występował z powodzeniem w tej imprezie, a także zdobywał laury z oldbojami Zagłębia w wielu imprezach halowych i na otwartych boiskach.

Dodajmy, że w gronie Partnerów wspierających mistrzostwa jest miasto Sosnowiec, które rokrocznie pomaga w organizacji tych prestiżowych zawodów, figurujących w kalendarzu PZPN.

Grupa A
1. Zagłębie Sosnowiec
2. Salos Jaworzno
3. Zagłębie Dąbrowskie
4. Widzew Łódź
5. Kolbuszowianka
6. Stadion Zawiercie

Grupa B
1. Polonia Rzeszów
2. Rekord Bielsko-Biała
3. CKS Czeladź
4. GKS Tychy
5. Sport CK
6. Sandecja Nowy Sącz

Grupa C
1. Vestovia Tarnów
2. Pogoń Szczecin
3. RKS Radomsko
4. GKS Bełchatów
5. Skra Częstochowa
6. Concordia Knurów